SON DAKİKA

BIST100
103.963
0,82%
DOLAR
5,7727
-0,02%
EURO
6,3616
-0,15%
ALTIN
269,70
-0,18%

İkinci El Konutlar İçin Yeni Düzenleme

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi, ikinci el konutlarla ilgili açıklama yaptı.

İkinci El Konutlar İçin Yeni Düzenleme
Bu haber 29 Ekim 2017 - 8:57 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi, ikinci el konutlarla ilgili açıklama yaptı. Piyasada bir düzensizlik olduğunu söyleyen Tüfenkçi, komisyon oranlarının belirleneceğini ve herkesin farklı komisyonla iş yapmasının önüne geçileceğini söyledi.

Tüfenkçi, yaşanan düzensizlik ve başıboşluğun önüne geçilmesi gerekli dedi. İkinci el otomotiv piyasasının ardından, ikinci el konut piyasasını da düzenleyeceklerini belirten Bakan Tüfenkçi, komisyon oranlarının belirleneceğini ve herkesin komisyonla iş yapmasının önüne geçileceğini ifade etti. İkinci el otomotiv piyasasının düzenlemesine ilşkin yönetmelik taslağının Başbakanlığa gönderildiği ve yayınlanmasını beklediklerini söyleyen Tüfenkçi, bu düzenlemenin, sektörle istişare edilerek hayata geçirileceğini söyledi.

Emlakçılara Sertifika Zorunluluğu
İkinic el konut satışlarında yapılacak düzenleme ile emlakçı ve müşteri arasında ikinci el taşınmaz ticaretinde uyulacak ilke ve kuralların ortaya konulacağını söyleyen Tüfenkçi, “Emlakçılarla müşteriler arasında düzenlenecek belge ve sözleşme tipleri belirlenecek. Böylelikle komisyon oranları belirlenecek ve herkesin farklı komisyonla iş yapması önlenecek. Emlak ticareti yapanlar geniş bir kesimi oluşturuyor. Bu insanların oda veya birlik oluşturularak disipline edilmesi noktasındaki çalışmalar son aşamasına geldi. Yönetmeliği kısa sürede kamuoyunun görüşüne açacağız.” dedi. Yapılan çalışmalar ile konut satın alanların mağduriyetinin giderilmesi amaçlanıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
porno izle