SON DAKİKA

BIST100
96.455
-1,03%
DOLAR
5,6465
0,19%
EURO
6,5107
0,64%
ALTIN
223,24
0,47%

IMF Yunanistan raporunu destekledi

IMF Başkanı Lagarde Yunanistan hakkındaki raporu savundu. Lagarde ayrıca Yunanistan için " Daha fazla önlem alınmalı" açıklaması yaptı.

IMF Yunanistan raporunu destekledi
Bu haber 09 Şubat 2017 - 9:38 'de eklendi ve 315 kez görüntülendi.

IMF Başkanı Lagarde, Yunanistan hakkında yayınladıkları raporun arkasında olduklarını ve daha fazla kemer sıkma politikası izlenmesi gerektiğini söyledi.

IMF’nin Yunanistan hakkında yayınladığı raporun Yunan yönetimi tarafından eleştirilmesi üzerine Başkan Lagarde, raporu savundu.

Yunanistan’ın Avrupalı kreditörleri tarafından belirlenen mali hedefleri tutturamayacağını ve borç yükünün sürdürülemez olduğunu vurgulayan Lagarde, “Son raporumuzda, eleştirilere rağmen tüm dürüstlüğümüzle ‘acımasız gerçeği söyleyiciler’ olmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

“DAHA FAZLA ÖNLEM GEREKLİ”

Kuruluş, uzun süredir, ülkenin 2018’de Avrupalı kreditörlerin talep ettiği yüzde 3,5’luk faiz dışı bütçe fazlası önerisinin imkansız olduğunu öne sürüyor. Kurumun beklentilerine göre, Yunanistan mevcut reformlarla ancak gayrisafi yurtiçi hasılasının yüzde 1,5 düzeyinde faiz dışı bütçe fazlasına ulaşabilir. IMF’nin dün yayınladığı yıllık değerlendirme raporunda, bu görüşler yinelenirken, Yunanistan’ın yüzde 3,5 faiz dışı bütçe fazlası için daha fazla kemer sıkma önlemleri gerektiği ancak bunun büyümeyi olumsuz etkileyeceği vurgulandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER