SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7915
-0,30%
EURO
5,6377
0,61%
ALTIN
189,57
0,27%

İran halkı ayaklandı

İran halkı rejime karşı ayaklanma başlattı! Devrim muhafızları linç edildi. Devrim muhafızlarına ait karargah ateşe verildi.

İran halkı ayaklandı
Bu haber 21 Şubat 2017 - 10:05 'de eklendi ve 316 kez görüntülendi.

İran halkı rejime karşı ayaklanma başlattı. Petrol bakımından en kritik şehirlerden birisi olan Ahvaz’da binlerce kişi İran rejim askerlerine saldırarak linç etti.

500 bin ile 1 milyon arasında kişinin yaşadığı Huzistan kentindeki rejim karşıtı gösteriler yedinci gününü doldurdu. Gösterilerde halk ile rejim askerleri karşı karşıya geldi. Halk yakaladıkları rejim askerlerini linç ederken askerler de aynı sertlikle karşılık veriyor.

İRAN BAHARI MI GELİYOR?

Devrim muhafızlarına ait bir karargahın ateşe verilmesi üzerine olaylar daha da sertleşti. Olayların kontrolden çıkması üzerine ülke yönetimi bölgede interneti kesti ve valilik önünde gösterileri engelledi. Onlarca devrim muhafızının linç edildiği ayaklanmada Hasan el-Bogbiş adlı bir göstericinin hayatını kaybettiği duyuruldu. Bu olaylar geçtiğimiz yıllarda arap ülkelerinde yaşanan “Arap Baharı” olaylarını akıllara getirdi.

DEVLET TELEVİZYONU SESSİZ

Onlarca devrim muhafızının linç edildiği ayaklanma ile ilgili devlet televizyonu sessizliğini korurken Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Bölge Valisi ve İçişleri Bakanı’yla acil bir toplantı yaptı. Dini lider Ali Hamaney de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hükümetin acilen bölgeyle ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER