SON DAKİKA

BIST100
94.348
-0,43%
DOLAR
6,3301
0,25%
EURO
7,3962
0,20%
ALTIN
243,82
3,01%

İşçi alan kurumlar hangileri? 5 bin kişiye iş müjdesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, müjdeyi verdi. 5 bin kişiye PTT'de iş imkanının verilmesi bekleniyor.

İşçi alan kurumlar hangileri? 5 bin kişiye iş müjdesi
Bu haber 25 Mayıs 2017 - 13:48 'de eklendi ve 154 kez görüntülendi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, müjdeyi verdi. 5 bin kişi istihdam edilecek.

PTT’nin daha fazla hizmet vermesi adına bu sene 5 bin kişiyi işe alacaklarını dile getiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT’ye bu yıl 2 bin 500 kişiyi işe alacaklarını daha önce açıkladıklarını belirterek, “Ama ortaya koyduğumuz hedefler doğrultusunda bu senenin ikinci yarısında 2 bin 500 kişiyi daha aileye katacağız. Böylece büyüyen gelişen PTT’nin daha fazla hizmet vermesi adına bu sene 5 bin kişiyi aileye katmış olacağız” şeklinde konuştu.

PTT ile Türk Telekom arasında mobil iletişim alanındaki 2013’te başlayan Pttcell iş birliğinin 5 yıl süreyle uzatıldığı etkinlikte katılan Bakan Ahmet Arslan, posta ve telekomünikasyon hizmetlerinin 1995 yılında birbirinden ayrılması ile Türk Telekom ve PTT gibi iki dev şirketin yeniden doğduğunu kaydetti.

PTT BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNDE ADIMLAR ATIYOR

Ahmet Arslan, PTT’nin de Türk Telekom’un da 176 yıldır ülkeye hizmet verdiğini belirterek, “Türk Telekom da 176 yıllık bir şirket olarak bu ülkenin, coğrafyanın geleceğine yön veriyor. Bilgi ve iletişim teknolojilerinde adımlar atıyor” ifadelerini kullandı.

2017’DE HEDEF 1 MİLYON ABONE

PTT ile Türk Telekom arasında çok sayıda iş birliği fırsatı oluşturulduğunu ve bunlardan ilkinin 2013 yılında tanıtımı yapılan Pttcell markası olduğunu aktaran Ahmet Arslan, “Pttcell’in çok daha dinamik çok daha kaliteli hizmet vermesi adına 5 yıllık yeni bir süreçle taçlandırılması konusunda bugün lansmanı yapıyoruz. bugüne kadar 500 bin kişiye hizmet veren Pttcell için hedef bu sene bunu en az ikiye katlamak. Bu sene sonu itibarıyla 1 milyona çıkmayı hedefliyoruz. Gerek Türk Telekom’un güçlü altyapı ağı, gerek PTT’nin 2 bin noktada bulunan yaygın ofisleriyle bu sonucu doğuracağı konusunda hiç şüphem yok. Kaliteli ve uygun fiyata mobil iletişim hizmetini vatandaşımız almış olacak” değerlendirmesinde bulundu.

PTT’de hizmet yelpazesini çok daha genişletip büyüteceklerini de anlatan Ahmet Arslan, “Bunun için de 2 bin 500 çalışma arkadaşımızı aileye katacağımızı ifade etmiştik. Bunlarla ilgili süreçler devam ediyor. Yakında bunları aileye katmış olacağız ama ortaya koyduğumuz hedefler doğrultusunda bu senenin ikinci yarısında 2 bin 500 kişiyi daha aileye katacağız. böylece de büyüyen gelişen PTT’nin daha fazla hizmet vermesi adına bu sene 5 bin kişiyi aileye katmış olacağız. 2023 hedeflerine büyürken PTT iş yeri sayısını 15 bine çıkartacağımızı, buralarda daha sağlıklı, kaliteli hizmet verebilmek adına teknolojinin bütün imkanlarından faydalanacağız” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER