SON DAKİKA

BIST100
93.699
0,94%
DOLAR
5,2996
-0,77%
EURO
6,0520
-0,62%
ALTIN
212,83
0,10%

İşçiler dikkat; maaş zammı belli olacak!

Kamuda çalışan işçilerin maaşları yapılacak zamla ilgili açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından geldi.

İşçiler dikkat; maaş zammı belli olacak!
Bu haber 03 Temmuz 2017 - 9:13 'de eklendi ve 98 kez görüntülendi.

Kamuda çalışan işçilerin maaşları yapılacak zamla ilgili açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından geldi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “İnşallah Pazartesi günü saat 11.00’de yaklaşık 200 bin işçimizi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imza törenini yapmış olacağız” şeklinde konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait Dobruca Sosyal Tesisleri’nde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı mehmet Müezzinoğlu, yaklaşık 1 buçuk aydır kamuda çalışan işçilerle ilgili toplu sözleşme konusunda Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın başkanlığında, sendika başkanlarıyla yoğun bir çalışma yaptıklarını anlatarak, özellikle ramazan ayında devam ettikleri çalışmaları bayramdan hemen sonraki günlerde büyük bir olgunluk noktasına getirdiklerini dile getirdi.

İşçilerin enflasyona karşı korunması, enflasyona ezdirilmemesi, mümkünse enflasyonun üzerinde bir artışı sağlayabilmek adına onların taleplerini karşılama gayreti içinde olduklarını belirterek Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Sayın Başbakan’ımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. O da bu anlamda bizim yüzde 1990’lara varan uzlaşımızı yüzde 100 noktasına taşıdı. İnşallah pazartesi günü saat 11.00’de sayın Başbakan’ımızın başkanlığında Türk-İş Başkanı’mız ve bizler yaklaşık 200 bin işçimizi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imza törenini yapmış olacağız. Ben özellikle sayın Başbakan’ımıza, onun şahsında hükümetimize, işçilerimiz adına da Türk-İş Başkanı’mızın şahsında tüm sendika başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Tabii burada Hak-İş’in de çalışanları var. Hak-İş Başkanı’mızın da bu anlamda taleplerini büyük oranda karşılamış olduğumuz kanaatindeyim. İşçilerimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah rakamları da sayın Başbakan’ımız pazartesi günü saat 11.00’de Bakanlar Kurulu’ndan önceki toplantıda kamuoyuna duyuracak”

BAKAN’DAN CHP’YE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan ‘adalet yürüyüşü’ ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Müezzinoğlu, “Bir defa adı ‘adalet yürüyüşü’ ama ben niyetini de duruşunu da bir adalet yürüyüşü olarak görmüyorum. Türkiye’de CHP’nin bugüne kadar adalet adına, milletin vicdanı adına, milletin hak ve hukukunun korunması adına, demokrasinin hak ve hukuku adına yürümesi gereken çok yollar vardı. Bunların hepsinde nasıl negatif durduysa, nasıl karşı durduysa, nasıl çekimser durduysa bugün de olağanüstü fırtınalardan geçen bir ülkeyi ki 15 Temmuz 2016’nın henüz daha birinci yılını doldurmadık… Türkiye yeniden istikrarını, yeniden güvenini, yeniden büyümesini, çalışma hayatını ilgilendiren bölümlerde dinamiklerini yeniden yakalama sürecinde, yine istikrarı bozma, ülkede huzursuzluğa vesile olacak bir anlayışı adalet kelimesi arkasına gizleyerek yapılmaya çalışılmasını açıkçası CHP’li taban kitle de sahiplenmedi ama üst yönetim ne hikmetse tabanından kopuk olarak devam ediyor. Bir süre daha devam edebilir. Bir süre sonra bu tarzda sona erer” şeklinde konuştu.

Müezzinoğlu, esasında ülkenin ve milletin geleceği adına siyasilerin akıl ve alın teri dökmesi gerektiğini ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: “Biz özellikle 15 yıldır bu milletin yarınlarının muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki o hedefi yakalayabilmesi için akıl teri döküyoruz, alın teri döküyoruz. CHP lideri ve ekibi ise ayak teri dökmeye devam ediyorlar. Buyursunlar ayak teri dökmeye devam etsinler”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER