SON DAKİKA

BIST100
93.052
-0,69%
DOLAR
5,3057
-0,05%
EURO
6,0657
0,08%
ALTIN
212,68
-0,23%

İslami mortgage mi geliyor?

İslam Kalkınma Bankası'nın Özel Sektör Kurumu ile Türkiye'de 'islami mortgage geliştirme üzerine çalışmalar devam ediyor.

İslami mortgage mi geliyor?
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 15:40 'de eklendi ve 192 kez görüntülendi.

İslam Kalkınma Bankası’nın Özel Sektör Kurumu ile Türkiye’de ‘islami mortgage geliştirme üzerine çalışmalar devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Varlık Fonu (TVF) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bostan, “İslam Kalkınma Bankasının Özel Sektör Kurumu ile Türkiye’de ‘İslami mortgage’ geliştirme üzerinde çalışmamız var. ICD ile çerçeve anlaşması imzaladık” ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen TVF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bostan, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı döneminde varlık fonunun mevzuat altyapısı, vizyonu, kurgusu üzerinde kuruluş çalışmaları yaptıklarını anlatan Bostan, bu konuda dünyanın önde gelen fon kuruluşları, yatırım bankaları ile yakın çalışmada bulunduklarını dile getirdi.

VARLIK FONU TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNDE ÖNEMLİ ROL OYNAYACAK

Türkiye Varlık Fonu’nun Türkiye’nin geleceği için önemli rol oynayacağını aktaran Mehmet Bostan, dünya piyasalarında ‘sovereign wealth fund’, Türkiye’de de varlık fonu adıyla yer alan bu iktisadi aracın dünyanın bütün büyük ekonomilerinde devletler tarafından ellerinde bulunan varlıkların kontrolü, yönetimi ve geliştirilmesi için çeşitli yatırım stratejileri oluşturmak amacıyla kurulduğunu kaydetti.

TÜRKİYE’NİN GİRİŞ KAPISI OLACAK

Başkan Bostan, dünyanın çeşitli ülke fonlarından ve varlık yönetimi şirketlerinden çalışma öneri ve teklifleri geldiğini belirterek, “TVF’nin Türkiye’ye giriş kapısı, platformu olacağını düşünüyoruz. Bu anlamda büyük ilgi görüyoruz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER