SON DAKİKA

BIST100
102.995
1,84%
DOLAR
4,7049
-0,07%
EURO
5,4927
-0,60%
ALTIN
198,02
0,24%

İstanbul’a Kruvaziyer Yat Limanı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 3. Turizm Şurası'nda İstanbul'a 6 büyük geminin aynı anda yanaşabileceği kruvaziyer yat limanı projesini başlatacaklarını söyledi.

İstanbul’a Kruvaziyer Yat Limanı
Bu haber 02 Kasım 2017 - 10:39 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 3. Turizm Şurası’nda İstanbul’a 6 büyük geminin aynı anda yanaşabileceği kruvaziyer yat limanı projesini başlatacaklarını söyledi.

Bakan Arslan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 3. Turizm Şurası’nda ulaştırmanın tüm sektörlerin lokomotifi olduğunu söyledi. Tüm bakanlıkların yaptıkları çalışmaların birbirini tamamladığını belirten Arslan,”İstanbul’da yeni, büyük, denizi doldurmadan aynı anda 6 büyük geminin yanaşabileceği kruvaziyer yat limanı projesini başlatıyoruz. Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle yapacağız. Aynı zamanda Yenikapı’dan nostaljik bir trenle Sirkeci Garı’na kadar da gelebileceği, o çevrede bir düzenleme de yapacağız. Sektöre ciddi katkı sağlayacak” ifadesini kullandı.

Turizme Hizmet Ediyoruz
Ulaştırma Ana Plan Stratejesi kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü ve ona bağlı olarak İstanbul-İzmir Otoyolu, Edirne’den Şanlıurfa’ya giden otoyolun eksiksiz hale gelmesi için Ankara-Niğde arasındaki otoyolun Yap-İşlet-Devlet (YİD) modeliyle yapımının devam ettiğini söyledi. Arslan, turizm merkezlerine ulaşımı daha konforlu hale getirmek adına 2 bin 357 kilometre uzunluğunda 89 projeyi bitirdiklerini, bin 64 kilometre uzunluğundaki 48 proje üzerinde hala çalışmalarının devam ettiğini belirtti. 26 havalimanını 55’e çıkarıldığını, turistlerin yüzde 70’inin havayolunu kullandığını ifade eden Arslan, havayolunu tercih eden yolcu sayısının 174 milyona ulaştığını söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER