SON DAKİKA

BIST100
91.445
0,00%
DOLAR
5,4775
0,14%
EURO
6,1588
0,14%
ALTIN
211,15
-0,53%

İşte yerli füze KAAN

ROKETSAN tarafından üretilen yerli füze KAAN görücüye çıkıyor. Yerli füze KAAN, ilk kez 13. Uluslararası Savunma Sanayii FUarı'nda (IDEF) sergilenecek.

İşte yerli füze KAAN
Bu haber 26 Nisan 2017 - 16:49 'de eklendi ve 480 kez görüntülendi.

ROKETSAN tarafından üretilen yerli füze KAAN görücüye çıkıyor. Yerli füze KAAN, ilk kez 13. Uluslararası Savunma Sanayii FUarı’nda (IDEF) sergilenecek.

Türkiye’nin ulusal füze ve roket programlarına öncülerinden ROKETSAN’ın yerli KAAN füzesi ve silah sistemi, ordu etki sahası içerisinde yüksek öncelikli hedefler üzerinde yoğun ve etkili ateş gücü sağlıyor.

610 milimetre çaplı KAAN füzesi, zamanında, doğru ve etkili ateş yaratarak manevra birliklerine mükemmel ateş desteği imkanı da veriyor.

HER TÜRLÜ HAVA VE ARAZİ ŞARTLARINDA ATEŞ DESTEĞİ

Yerli füze, ataletsel güdüm sistemi veya küresel konumlama sistemi (KKS) destekli ataletsel güdüm sistemi sayesinde hedefleri hassas olarak atış gerçekleştirebilecek. KAAN füzesi, yalıtımlı pod içerisine yerleştirilerek pod içi füze konfigürasyonu olarak depolanıyor, taşınıyor ve fırlatılabiliyor.

YÜKSEK ÖNCELİKLİ HEDEFLER ÜZERİNE YOĞUN ATEŞ DESTEĞİ

“Yerli füze, gece ve gündüz, her türlü hava ve arazi şartlarında, yüksek öncelikli hedefler üzerine yoğun ateş açarak manevra birliklerine etkin ateş desteği veriyor. KAAN füzesi, uzun menzil ve yoğun ateş açabilme özelliğiyle caydırıcı güç de oluşturuyor. KAAN silah sistemi, bu sayede bir manevra kuvvetinin desteklenmesinde standart taktik görevlerin yanı sıra, barışı destekleme harekatından ateşle taarruza kadar oldukça geniş bir kullanım yelpazesinde çok önemli görevler alabiliyor”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER