SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

İşte yerli kredi kartı TROY

Yerli kredi ödeme yöntemi ve markası TROY, tanıtıldı. Bankaların ortak platformu Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından geliştirilen TROY, tanıtıldı.

İşte yerli kredi kartı TROY
Bu haber 12 Mayıs 2017 - 11:53 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.

Yerli malı kredi ödeme yöntemi ve markası TROY, tanıtıldı. Bankaların ortak platformu Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından geliştirilen kartlı ödeme yöntemi ve markası TROY, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından kullanılmaya başlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, kartın ilk kez tanıtıldığı 1 Nisan 2016’dan bugüne kadar geçen sürede ürünün gelişimini ve markaya dönüşme süreci hakkında bilgi verdi.

Kartların sağ alt köşesinde artık bir Türk markası olduğunu belirten Soner Canko, Türkiye’nin kendi ödeme yöntemi markasını yaratmasının tesadüf olmadığını, ekonominin kitabının tarih boyunca bu topraklarda yazıldığını söyledi.

Canko, paranın, ticaretin ve borsanın Anadolu’da doğduğunu kaydederek, Türk toplumunun bu köklü miras üzerinde yükselen alışveriş ve ödeme kültürünün Türkiye bankacılık ve finans sektörünün ortak çabalarıyla bir ödeme yöntemi ve markası doğurduğunun altını çizdi.

HEPİMİZE GURUR VEREN BİR MARKA

Soner Canko, Türkiye bankacılık ve ödemeler sektörünün teknolojiye yaptığı önemli yatırımlara vurgu yaparak, “Toplumumuzun dinamik yapısı ve teknolojiyi benimseme hızı, finansal teknolojilerde hızlı büyümeye yol açtı. Bu dinamizm ve hız, dünyada bu alandaki taksitlendirme, güçlü sadakat programları, chip&pin ve temassız ödemeler gibi önemli teknolojik gelişmelere ilham verdi. Sektörümüzün ortak girişimleri ve iş birliğiyle artık dünyaya ilham vermenin yanında kendi markamızla dünyaya yön veriyoruz. Banka kartları, ön ödemeli kartlar ve kredi kartlarının sağ alt köşesinde yer alan logo, ödeme şeması olarak adlandırılıyor. Artık cüzdanlarımızdaki kartların sağ alt köşesinde hepimize gurur veren bir marka; TROY var” şeklinde konuştu.

HEDEF HER CÜZDANDA BİR TROY

Kartın, ilk işleminin yapıldığı Nisan 2016 itibarıyla atılmış olan adımları anımsatan Soner Canko, söz konusu kartın POS, ATM ve e-ticaret sitelerinde yüzde 100 kabulünün sağlandığını, kart üyelerine yönelik altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve kartın kullanımına ilişkin tüm standart ve kuralların belirlendiğini aktardı.

Canko, bugün itibariyle 200 bini aşkın TROY logolu kart bulunduğunu belirterek, “Halihazırda 15’i banka, biri banka dışı olmak üzere 16 kurum TROY logolu banka kartı, ön ödemeli kart ve kredi kartı ürününü vermeye hazır durumda. Hedefimiz yüzde 100 nakitsiz ödemeler toplumuna giden bu yolda tüm bankaların TROY logolu kartlarını kullanıcılara sunması ve her cüzdanda en az bir TROY logolu kart bulunması” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER