SON DAKİKA

BIST100
91.445
-1,50%
DOLAR
5,4715
0,03%
EURO
6,1462
-0,06%
ALTIN
211,15
-0,53%

Kamuya yüksek sayıda alım yapılacak

Kamuya yüksek sayıda alım yapılacak
Bu haber 19 Nisan 2017 - 16:02 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

Kamu kurumları ve kuruluşlarında 42 bin 443 yeni personel alımı yapılacak.

Kamu kurumu ve kamu kuruluşu bünyelerindeki memur personel eksikliğini tamamlamak sureti ile memur personel alım gerçekleştirilecek.

Milli Savunma Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Sahil Güvenlik Komutanlığı, TÜBİTAK, Farklı Üniversiteler, Kamu İhale Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu, Emniyet Genel Müdürlüğü, PTT Gelir İdaresi Başkanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Jandarma Genel Komutanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Diyanet işleri Başkanlığı, Polis Akakdemisi Başkanlığı, Maliye Bakanlığı ve çeşitli Belediyeler çok sayıda memur personel alımı gerçekleştirecek.

Kurumlardan yapılan duyurularda bünyelerine toplamda 42 bin 443 memur personel alımı yapacaklar. Adaylar aranan bütün şartları taşımaları dahilinde başvurular değerlendirmeye alınacak.

KPSS ŞARTI ARAYAN DA VAR ARAMAYAN DA

Alım yapacak olan Kamu kurum veya kuruluşları içinde KPSS şartı arayan da var aramayan da. Bazı kamu kurumları en az 50 Puan ile alım yaparken, bazıları da KPSS’siz de alım gerçekleştirecek. KPSS şartı aramadan alım yapacak kurumlar ise şunlar: Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk Hava Yolları, TÜBİTAK

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER