SON DAKİKA

BIST100
93.287
0,62%
DOLAR
5,4595
-0,36%
EURO
6,1807
-0,11%
ALTIN
211,08
-0,31%

Katılım Bankaları ortak kart kullanacak

Katılım Bankaları ortak kart kullanacak
Bu haber 20 Ekim 2016 - 7:08 'de eklendi ve 386 kez görüntülendi.

Fahrettin Yahşi, Katılım Bankaları olarak ortak bir kart kullanımı için çalışma başladıklarını açıkladı.

Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, müşterine daha iyi hizmet vermek için çalışma başlattıklarını açıkladı. Katılım bankaları olarak farklı kredi kartı kullandıklarını belirten Fahrettin Yahşi, bu durumun salt katılım bankacılığı hizmeti almak isteyen kişilerin aklında soru işareti bıraktığını söyledi. Katılım Bankaları Birliği olarak, bu durumun önüne geçmek için çalışma başlattıklarını kaydeden Fahrettin Yahşi, “Sektörde arzu eden bankalarla ortak kart çıkartılacak” açıklamasında bulundu. Fahrettin Yahşi, ayrıca bu konuda bir de danışma kurulu oluşturulması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Kredilerin tahsili sıkıntılı

Dünya Gazetesi’ne konuşan Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, dijital bankacılık konusundaki yatırımlarla ilgili hafif gaza basacaklarının sinyalini verdi.

Artık şube açmanın hem maliyetli hem de toplama marjinal katkısına katkısının düşmeye başladığını kaydeden Yahşi, alternatif dağıtım kanallarının güçlendirilmesi, bankacılık hizmetlerinin faaliyetlerinin dijitalize edilmesi üzerinde çalıştıklarını belirterek şöyle devam etti; “Bizim müşteriye nasıl ulaştığımız değil müşterinin bizim hizmetlerimize olan talebini hangi yol ve yöntemlerle karşıladığımız çok önemli. Bu tarafı güçlendireceğiz.”

Bu yıl yaşanan olaylar nedeniyle banka olarak konulan hedeflere ulaşamayacaklarını ifade eden Yahşi, Ancak bir büyümenin de gerçekleşeceğini belirtti. Projeksiyonlarında revizyon yaptıklarını açıklayan Albaraka Türk Genel Müdürü Yahşi, “Bu düzenleme ile makul bir seviyeye ulaşacağız. Tahminen yüzde 10 büyüme ile kapatırız. Nakdi kredi risk kompozisyonumuzda ticari ve bireysel segmentlerinin ağırlıklarının artırılması öncelikli hedefimizdir. Yenilenen teknolojik alt yapımızla bireysel müşterilerimizin beklentilerini de üst seviyede karşılayacak hale gelmiş durumdayız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER