SON DAKİKA

BIST100
117.110
-0,46%
DOLAR
3,9677
0,84%
EURO
4,8965
1,07%
ALTIN
168,16
0,42%

Keçiören metrosu hizmete girdi

Keçiören metrosu hizmete girdi
Bu haber 05 Ocak 2017 - 15:41 'de eklendi ve 361 kez görüntülendi.

Yapımı 12 yıl sürdüğü için “Aşkımız Keçiören Metrosu gibi olsun, hiç bitmesin” esprilerine konu olan Keçiren Metrosu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla hizmete açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Keçiören Metrosu’nun açılış töreninde konuştu.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Açılışını yaptığımız Keçiören Metrosu hattının ülkemize, şehrimize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu metro hattının başkentimize kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. 1 milyar lira yatırım bedeli olan ve 9 bin 220 metre uzunluğa sahip olan bu metro ile Keçiören ilçesinde yaşanan trafik sıkıntısının biteceğine inanıyorum. Sabrın sonu selamettir. Açılışını yaptığımız metro hattıyla ulaşım meselesinin çözümü konusunda çok önemli bir adım atılıyor.

” KEÇİÖREN’DE YAŞAMAK BÜYÜK BİR AYRICALIK”

Keçiören’in hikayesi bir yönüyle de Ankara’nın, Türkiye’nin hikayesidir. Ankara’ya göç edenlerin en çok rağbet ettikleri yerlerin başında Keçiören geliyordu. Plansız, programsız, altyapısız şehirleşme Keçiören’i de vurdu. Bugün Keçiören hem modern konutlara sahip, hem de geleneksel mahalle hayatının devam ettiği ender ilçelerdendir. Artık Keçiören’de yaşamak çok daha büyük ayrıcalık haline gelecektir.

“BAŞARILI OLAMAYACAKLAR”

15 Temmuz Keçiören’in dik duruşunun en güzel örneğidir. Keçiören şehitler verdi, gaziler verdi. Allah’tan rahmet diliyorum. Biz hep her yerde her zaman tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet dediğimizde en gür cevabı Keçiören’den aldığımızı biliyorum. Türkiye’yi ayakta tutan ruh işte budur. Bunun için her fırsatta etnik mezhep farklılıkları üzerinden milletimizi birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Ama başarılı olamayacaklar.

“KAYNAĞINDAN YOK ETMEK ZORUNDAYIZ”

İdam konusu parlamentodan çıktıktan sonra bana geldiğinde bunu onaylarım. Yıllardır Kürt deyip Kürt vatandaşlarımızın hayatlarını çukurla, bombayla zehir edenleri milletimiz gördü, aynı şekilde Alevi deyip bu vatandaşlarımızı istismar edenleri de milletimiz gördü. Şimdi hayat yaşantısı üzerinden milletimizi tahrik etmeye çalışanlar var. Türkiye terör örgütlerinin ortak saldırısı altındadır. Bu milleti tanımayanlar açsınlar Çanakkale’ye baksınlar açsınlar İstiklal Harbi’ne baksınlar. Malazgirt’ten başlayarak 1000 yıldır bu toprakları nasıl vatan kıldığımıza baksınlar. Bu millet er meydanından hiçbir zaman kaçmamıştır.

“KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESTİK”

Bizi DEAŞ’la mücadele etmiyor diye uluslararası arenada sıkıştıranların, ‘Daha ileri gitmeyin’ demeleri boşuna değildir. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kestik. DEAŞ’a karşı başka terör örgütünü destekleyenlerin oyunları boşa çıkmıştır. Bunların derdi bölgeyi DEAŞ’tan ve diğer örgütlerden temizlemek değil, bölgenin kan ve ateş denize dönüştürülmesidir. Suriye’deki Irak’taki, Arap, Kürt, Türkmen diğer gruplar, onların oyunlarında piyon olabilir, bizim için 1000 yıllık akrabalığımız olan, kendimizden ayrı görmediğimiz kardeşlerimizdir. Biz bu tehditleri oralarda karşılamazsak, kendi evimizde mutlu ve müreffeh yaşama imkanını da bulamayız. Tehditleri kaynağında yok etmek zorundayız. Türkiye’nin güvenliği Gaziantep’te değil Halep’te başlar.

MÜJDEYİ VERDİ

Açılışını yaptığımız Keçiören Metrosu hattının hayırlı olmasını diliyorum, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bugünden itibaren fiyatı 2,5 lira olarak belirlendi, ayın 15’ine kadar ücretsiz hizmet verecek. Hayırlı olsun sevgilerimizi saygılarımı sunuyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER