SON DAKİKA

BIST100
92.828
-0,93%
DOLAR
5,2793
-0,55%
EURO
6,0317
-0,48%
ALTIN
211,75
-0,66%

Kemal Kılıçdaroğlu, idam için referandumu işaret etti

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İdam önüme gelirse onaylarım" çıkışına "idama karşıyım" şeklinde cevap vererek referandumu işaret etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, idam için referandumu işaret etti
Bu haber 18 Nisan 2017 - 11:30 'de eklendi ve 214 kez görüntülendi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İdam önüme gelirse onaylarım” çıkışına “idama karşıyım” şeklinde cevap vererek referandumu işaret etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandumundan sonra açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın idam ile ilgili çağrısını da “Yeni maceralara gerek yok idama karşıyım” cevap verdi.

CHP LİDERİNDEN İDAM YORUMU

İdam için referandumu işaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben öyle bir şey hatırlamıyorum ama o nereden hatırlıyor, bilmiyorum. Biz evrensel hukukun gereğine inanırız ve onun yapılması gerektiğini düşünürüz. Türkiye Cumhuriyeti yeni maceralara falan sürüklenmemeli. İstiyorlarsa getirsinler, çoğunlukları var. Götürsünler referanduma. Yeni düşüncelere, arzulara belki ihtiyaçları vardır. Yapıyorlarsa götürsünler referanduma” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdam önüme gelirse onaylarım

Beştepe’de vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyio Erdoğan, “İdam isteriz” tezahüratlarına şu şekilde açıklamada bulunmuştu: “Sizinle bu meydanda, külliyede 15 Temmuz sonrası hani o 29 geceniz var ya… Son gece burada yine toplanmıştık değil mi? Burada konuşmuştuk, sizler ‘İdam, idam, idam’ demiştiniz. Ne dedim? İnşallah 16 Nisan’dan sonra, çünkü 16 Nisan kararı aynı zamanda millet olarak sizin işaret fişeğinizdir. Siz burada ‘evet’ dediğiniz takdirde ben, Sayın Bahçeli ne diyor? ‘Ben idama ‘evet’ derim.’ diyor. Ben, Sayın Yıldırım’ın da böyle dediğine inanıyorum fakat Sayın Kılıçdaroğlu da o da ‘evet’ diyor. Parlamentodan geçti benim önüme geldi, ben bunu onaylarım. Eğer olmadı bir halk oylaması da onun için yaparız. Öyle mi? Şehitlerimizin katillerini bizim affetme yetkimiz yoktur, karar merci millettir, inşallah bunu yapacağız”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER