SON DAKİKA

BIST100
92.227
-1,57%
DOLAR
5,3317
0,09%
EURO
6,0570
0,07%
ALTIN
213,23
0,03%

Kıdem tazminatı kalkıyor mu?

Kıdem tazminatı kaldırılıyor mu? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, kıdem tazminatı hakkında merak edilenleri açıkladı. Son dakika Kıdem tazminatı kalkacak mı?

Kıdem tazminatı kalkıyor mu?
Bu haber 06 Mayıs 2017 - 1:26 'de eklendi ve 419 kez görüntülendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı konusunda açıklamalarda bulundu.

Gündeme ilişkin soruları cevaplayan Bakan Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatlarının fona devredilmesine yönelik açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu, konuyla ilgili medyada bir takım ifadeler yorumlar çıktığını kaydederek, “Bu ifadelerin hiçbiri bana veya hükümetimizden bir arkadaşa ait değil. Dolayısıyla sorunun muhatabının ben veya hükümetimizden bir arkadaşımız olduğu kanaatinde değilim. Geçtiğimiz hafta söyledim. Önümüzdeki haftadan itibaren paydaşlarımızla görüşmeye başlayacağız. Şu anda bizim ‘şu şekilde’ diye herhangi bir ifademiz söz konusu değil. Burada tek bir ifademiz var, ‘alın terinin hakkını koruyacak, güçlü şeffaf, sürdürülebilir, hakkaniyetli bir sistemi paydaşlarımızla uzlaşı içerisinde şekillendireceğiz’. Bununla ilgili daha herhangi bir paydaşımızla görüşmüş değiliz. Dolayısıyla bugün medyaya yansıyan konular tamamen medya mensubu arkadaşlarımızın kendilerine göre bazı duyumlarıdır, yorumlarıdır” dedi.

Kıdem tazminatı ile ilgili medyada yer alan haberlerin Bakanlığın hazırladığı taslakla uyuşan noktalarının olup olmadığını sorusuna Müezzinoğlu, “Bizim taslağımız henüz herhangi bir paydaşımızla paylaşılmadı” cevabını verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER