SON DAKİKA

BIST100
96.732
0,00%
DOLAR
6,1023
0,10%
EURO
7,0380
0,31%
ALTIN
233,33
-0,04%

Kıdem tazminatı son dakika haberi

13 milyondan fazla çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı ile ilgili karar için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, açıklamalarda bulundu.

Kıdem tazminatı son dakika haberi
Bu haber 26 Nisan 2017 - 15:35 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi.

13 milyondan fazla çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı ile ilgili karar için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatına ilişkin, “İnşallah önümüzdeki hafta paydaşlarımızla buna Türk-İş de dahil, ana ilkeler çerçevesinde bakış açılarımızı paylaşmaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Gelecek hafta kıdem tazminatıyla ilgili bakış açılarını Türk-İş de dahil, ana ilkeler çerçevesinde paylaşmaya başlayacaklarını dile getiren Mehmet Müezzinoğlu, “Alın terinin hakkının korunması birinci önceliğimiz. İki, güvenceli bir sistem olmalı, yani çalışan kardeşimiz alın terinin hakkının emin bir elde olması, üçüncüsü şeffaf olması, görebilmesi. Dört, sürdürülebilir olması. Bu dört temel ilkeyi merkeze alacağız” şeklinde konuştu.

TAKSİM’DE GÜVENLİK SORUNU

Mehmet Müezzinoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün Taksim’de kutlanıp kutlanamayacağına ilişkin bir soru üzerine, 1 Mayıs’ın emeğin bayramı olarak yurdun her köşesinde huzur ve güvenlik içinde kutlanabilmesinin önemli olduğunu aktardı.

Taksim’in emekçiler adına 1977’den bu yana taşınan bir acı olduğunu, o gün orada olağan dışı bir katliamla muhatap olunduğunu belirten Müezzinoğlu, bunun unutulmadan emekçinin hakkı ve hukukunun korunması gerektiğini vurguladı.

Konuyla ilgili Bakan Müezzinoğlu, “Ama kutlamaların Taksim’de olacak ısrarı, güvenlik ve emniyet açısından bir sıkıntı yoksa yapılabilir ama sıkıntı, güvenlik açısından sorun varsa orada önemli olan ülkenin her bir köşesinde bu kutlamaların yapılabilmesidir” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER