SON DAKİKA

BIST100
96.455
-1,03%
DOLAR
5,6465
0,19%
EURO
6,5107
0,64%
ALTIN
223,24
0,47%

Kıdem tazminatında son dakika gelişmesi!

Kıdem tazminatı fonu çalışmalarına yönelik Bakan Müezzinoğlu, "Bütün kesimler mevcut durumdan memnunsa, çalışmaları bir kıyıya koyarız" dedi.

Kıdem tazminatında son dakika gelişmesi!
Bu haber 09 Haziran 2017 - 9:18 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.

Kıdem tazminatı fonu çalışmalarına yönelik Bakan Müezzinoğlu, “Bütün kesimler mevcut durumdan memnunsa, çalışmaları bir kıyıya koyarız” dedi.

Kıdem tazminatının fona çevrilmesine yönelik işçi ve işverenin de karşı çıkması üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “İşçi de işveren de ‘Mevcut halden memnunuz’ diyorlarsa, biz kendimiz için çıkarmıyoruz. Dolayısıyla bütün kesimler mevcudun devamından yanaysa alırız, bir kıyıya koyarız. Ama şu anda öyle bir gündemimiz yok” şeklinde konuştu.

KIDEM TAZMİNATINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR RAFA KALKABİLİR

Kıdem tazminatındaki haksızlıkları gidermenin öncelikli konu olduğunu kaydeden Mehmet Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatında mutfak çalışmasını bir süre daha sürdüreceklerini aktardı.
Bakan Müezzinoğlu, ekonomi muhabirleriyle yaptığı sohbette kıdem tazminatına yönelik soruları cevapladı.

Kıdem tazminatı konusunun önümüzdeki günlerde de gündemleri olacağını aktaran Müezzinoğlu, “Halen kıdem tazminatı alanların oranının yüzde 20’yi geçmediğini ifade eden Müezzinoğlu, “Bu kadar mağduriyetin olduğu bir tabloya bizim duyarsız kalmamız veya ‘Ben şundan hiç geri adım atmam’ diye bakmamızı çok doğru bulmuyorum” diye konuştu.

Müezzinoğlu, çalışmaların olgunlaştırılmasından sonra tarafların tavırlarına bakacaklarını belirterek, “O zaman işçiler de işverenler de ‘Mevcut halden memnunuz’ diyorlarsa, biz kendimiz için çıkarmıyoruz. Dolayısıyla bütün kesimler mevcudun devamından yanaysa alırız, bir kıyıya koyarız, tekrar bir ihtiyaç olduğunda birileri getirmek istiyorsa getirir. Ama şu anda öyle bir gündemimiz yok” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER