SON DAKİKA

BIST100
93.384
0,23%
DOLAR
5,4100
-0,49%
EURO
6,1760
-0,48%
ALTIN
224,59
-0,33%

KİK’te TL zorunluluğu geliyor

KİK’te TL zorunluluğu geliyor
Bu haber 29 Kasım 2016 - 14:58 'de eklendi ve 308 kez görüntülendi.

Türk Lirasının dolar karşısında aşırı değer kaybetmesinden sonra Kamu İhale Kurumu (KİK)’in de yönetmelik değişikliğine gidildi. Artık Kamu kurum ve kuruluşları, hizmet ve mal alımla ilgili işleri ihalelerinde, yabancı para birimi yerine Türk lirası üzerinden teklif ve sözleşme yapacak.

Resmi Gazete’de Kamu İhale Kurumu’yla ilgili “Çerçeve Anlaşma İhaleleri Uygulama Yönetmeliği, Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği, Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliği, Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği, Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği ile Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği”nde değişiklik yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre; değişikliğe gidildi.

Gerçekleştirilen yönetmelik değişikliğine göre; artık kamu kurum ve kuruluşları, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamındaki ihalelerde yalnızca Türk lirası üzerinden teklif alarak ve sözleşme yapabilecek

Söz konusu mal ve hizmet ihalelerde daha önceden yabancı para birimleriyle teklif alınıp sözleşme yapılabiliyordu. Son yapılan değişiklik öncesinde teklif alınmış olan ihaleler, bu kapsama girmeyecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER