SON DAKİKA

BIST100
93.616
0,34%
DOLAR
5,3433
-0,07%
EURO
6,1064
0,59%
ALTIN
210,04
0,69%

Kılıçdaroğlu Grup Toplantısı’nda konuştu

Kılıçdaroğlu Grup Toplantısı’nda konuştu
Bu haber 18 Ekim 2016 - 11:20 'de eklendi ve 329 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısı’nda önemli konularda açıklamalarda bulundu.

Konuşmalarına, ”Sendika üyesi oldukları için öğretmenlerin görevine son verilmesini kabul etmiyoruz. Sendika anayasal bir haktır. Açığa alınan bütün öğretmenlerimizin yanındayız sonuna kadar haklarınızı savunacağız. Ama öğretmen var öğretmen var. Olmayan bir hadis üzerinden atıp tutanın öğretmen olmaması lazım. Bu adamı tayin ettiler. ” cümleleriyle başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nı eleştiren Kılıçdaroğlu, ”Milli Eğitim Bakanı’nın bürokratik deneyimi var, ama ne olursunuz bu tür insanları milli eğitim camiasında barındırmayın. Okullar açıldı, kitaplar yok. Niye hazırlamadınız şimdiye kadar? O kitapların hazırlanmasını sağlayanlar bürokratlar kadrolarında oturuyorlar ama öğretmenleri görevlerinden alıyorsunuz? Alacaksanız bürokratları alın. Sık sık darbe sonrası mağdurlardan söz ediliyor. Nereden çıkıyor bu mağdur edebiyatı diyorlar. Mağdur varsa millettir diyorlar. Bende milletten söz ediyorum. Kimden söz ediyoruz. Bütün mağdurlara sahip çıkacağız. Öğretmeni atıyorsunuz lojmanından da atıyorsunuz. Bu öğretmen çocuğunun geçimini sağlamak için Bursa’nın Kestel pazarında sivri biber satacak. Belediye zabıtaları geliyor, tezgahını kaldırıyorlar. Sen FETÖ’cüsün diyorlar. ” şeklinde konuştu.

Başkanlık konusunda ise sert konuşarak, ”Demokratik parlamenter sistemin altını çizdik. Buna sahip çıkan bir TBMM var. İmzanızı inkar mı ediyorsunuz, sahip mi çıkıyorsunuz. İmzaya sahip çıkacaksınız demokratik parlamenter sisteme de sahip çıkacaksınız. Sahip çıkmıyorsanız siz başkalarının teslim aldığı bir kişisinizdir. Bu imzayı attık bu imzalar unutulmuş. Bu metin BM’ye gönderildi. Bütün yabancı elçiliklere gönderildi. Rejimi değiştirmek için fırsat kolluyorlar. İşsizlik var, yoksulluk var. Hapishanelerde binlerce insan var. Eri var erbaşı var doktoru var mağduru var. Bunları bırakmışlar bir kişinin derdine düşmüşler. Ona koltuğu nasıl ikram edeceğiz diye. Fiili durum var, yasal hale getirelim. Neden ona sen yasalara uymuyorsun diye bir hatırlatma ihtiyacı duymuyoruz. Onun isteğini yerine getireceksek o zaman parlamentonun iradesi ne oluyor. Bu metin ne oluyor. İmzamıza sahip çıkmak namuslu olmanın birinci şartı değil midir?” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER