SON DAKİKA

BIST100
93.616
0,34%
DOLAR
5,3354
-0,22%
EURO
6,0966
0,42%
ALTIN
209,38
0,38%

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhuriyet’e destek

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhuriyet’e destek
Bu haber 31 Ekim 2016 - 12:07 'de eklendi ve 223 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonu eleştirdi. Kılıçdaroğlu, gazeteye destek verirken, “FETÖ’yü ülkeye musallat edenler hala ülkenin başında dururken, işini yapan gazetecileri FETÖ gerekçesiyle tutuklamak abesle iştigaldir” ifadelerini kullandı.

Operasyonun ardından gazetenin Ankara bürosuna giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminde ülke insanının ortak tavır sergilediğini belirterek, “Bunu genişletmemiz gerekirken bir karşı darbe olayı ile karşı karşıya kaldık. Darbe fırsatçılığı yapıp medya üzerinde baskı kurmak gibi bir olayla karşı karşıya kaldık. Parlamentodan alınan yetkilerle KHK çıkartarak bir anlamda anayasal düzen değiştirilmek istendi. Türkiye bugün bununla karşı karşıya ise sorumluluklardan biri de AYM’ye aittir. AYM eski içtihadında direnebilseydi bugün bunlar yaşanmayacaktı” değerlendirmesinde bulundu

CHP’li milletvekilleri Barış Yarkadaş, Mahmut Tanal, Ali Şeker, Sezgin Tanrıkulu, Selina Doğan ise gazetenin Şişli’de bulunan merdkez binasına destek ziyareti gerçekleştirdi.

Burada gazete adına açıklama yapa Ayşe Yıldırım, gözaltı kararlarının büyük bir hukuksuzluk olduğunu belirterek, gözaltı gerekçesini ise uydurma olarak nitelendirdi.

Yıldırım, “Cumhuriyet Gazetesinin ne FETÖ ile ne de PKK – KCK ile bir işbirliği olmamıştır olamaz da. Darbeyi meşrulaştırmak gibi komik bir suçlama bunu yöneltenlerin ayıbıdır” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER