SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8212
0,32%
EURO
5,6178
0,26%
ALTIN
189,25
0,01%

Kılıçdaroğlu’ndan iktidara: Ben olmasam miting yapamayacaklar

Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın mitinglerde tek gündeminin 'Kemal Kılıçdaroğlu' olduğunu belirterek, "Ben de olmasam miting yapamayacaklar" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan iktidara: Ben olmasam miting yapamayacaklar
Bu haber 13 Nisan 2017 - 16:52 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi.

Referandum çalışmalarını Balıkesir’de sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın mitinglerde tek gündeminin ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ olduğunu belirterek, “Ben de olmasam miting yapamayacaklar” dedi.

İktidarın tek bir gündemi olduğunu dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, “Madde bir; Kemal Kılıçdaroğlu, madde iki; Kemal Kılıçdaroğlu, madde üç; Kemal Kılıçdaroğlu , madde 18; Kemal Kılıçdaroğlu. Ben de arkadaşlara ‘Benim adım mı var maddelerde’ dedim. Onlar da, ’Baktık isminiz yok’ dedi. Bunlar neden miting meydanlarında benden bahsediyorlar? Emin olun ben olmasam miting bile yapamayacaklar. Varsın canları sağ olsun” diye konuştu.

Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, miting meydanlarında, saha çalışmalarında iktidarın sabah, öğlen, akşam her konuşmada kendi adının söylendiğini kaydederek, “Canları sağ olsun. Ne diyorlarsa desinler. Asla kısır tartışma içerisine girmeyeceğim. Bu değişikliğin bu memlekete felaket getirmek için olduğunu biliyorum. Kavgaya yer vermeyeceğiz. Birlikte huzur içinde yaşayacağız. Ülkede huzur, bereket olsun. Her evde tencere kaynasın. Çiftçinin dünya kadar sorunu var. 17 milyon yoksulumuz var. Kışın yakacak kömürü olmadığı için evlerine kömür bağışlanıyor. Ülkenin bu kadar sorunu varken, bu referandum neden geliyor? Emeklinin, çiftçinin, sanayicinin sorununu çözecek mi? Peki bu kimin derdini çözecek? Sizde biliyorsunuz. Kendi dertlerini. Üstünlerin sınıfını yaratmak istiyorlar” şeklinde konuştu.

BİZİM ÇOCUKLAR ELBAB’A GİDERKEN SURİYELİ GENÇLER DOLAŞACAK…

18 yaşındaki milletvekili düzenlemesine askerlik üzerinden eleştiri getiren Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim çocuklarımız El Bab’a giderken Suriyeli gençler Türkiye’de volta atacak. 6.5 milyon işsizimiz var. Benim gençlerim fidan gibi çocuklarım Suriye’de, Suriyeliler için savaşırken Suriyeliler burada dolaşacak. Buna vicdan izin verir mi? Emin olun vicdan buna izin vermez. Çanakkale’de ne oldu? 7 düvel geldiler. 13, 14,15 yaşındaki çocuklarımız binlerce şehidimiz oldu. Çanakkale geçilmez destanı yazıldı. Sonra bir kişiye yetki verildi, gitti metni imzaladı. 3 yıl sonra tek bir kurşun atmadan geldiler Dolmabahçe’nin önüne demirlediler. İstanbul’u işgal ettiler. Biri kişiye verilen yetkinin sonucunu bu kadar güzel gösteren olay yoktur. 550 milletvekili gönderiyoruz. Onların yetkilerini bir kişiye verelim. Buna izin veriyor musunuz? İzin vermeyeceğiz ama izin vermemek için sandığa gideceğiz” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER