SON DAKİKA

BIST100
94.348
0,00%
DOLAR
6,3594
0,72%
EURO
7,4556
1,00%
ALTIN
245,35
0,57%

KOBİ, 5 milyar TL üzerinde destek aldı

Başbakan Binali Yıldırım, 27 bin KOBİ için 5 milyar TL üzerinde imkan sağlandığını açıkladı. KOBİ tarafından istihdam oluşturulduğu, sürekli üreten bir yapının her zaman yanında olduğunu aktaran Başbakan Yıldırım, 5 milyar TL üzerinde destek sağlandığını söyledi.

KOBİ, 5 milyar TL üzerinde destek aldı
Bu haber 24 Mayıs 2017 - 9:52 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, 27 bin KOBİ için 5 milyar TL üzerinde imkan sağlandığını açıkladı. KOBİ tarafından istihdam oluşturulduğu, sürekli üreten bir yapının her zaman yanında olduğunu aktaran Başbakan Yıldırım, 5 milyar TL üzerinde destek sağlandığını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB) düzenlenen “TOBB Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Takdim Töreni”ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, TOBB’un 15 Temmuz darbe girişimine karşı ülkenin geleceğini kurtarma noktasında milletle beraber olduğunu aktardı.

Yıldırım, “Bu noktada hükümetle beraberliğiniz önemliydi. O gece hepimiz sokaklardaydık. Demokrasiden, hukuktan, adaletten yana olduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Hain darbe girişiminin hemen arkasından ekonomi çarklarının durmasına izin vermediniz. Tarihe geçecek bir duruş ortaya koydunuz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin daha fazla üretmek için çabaladığını ve risk aldığını, elini taşın altına koymaktan çekinmediğini görmek bizleri mutlu etmiştir. Bu fedakarlığı, Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı İstihdam Seferberliği çağrısına en yüksek düzeyde karşılık vererek gösterdiniz. Beş ay gibi kısa bir sürede 1 milyonun üzerinde yeni istihdam imkanı doğmuştur. 1 milyondan fazla işsize iş ve aş sağladınız. Teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KOBİ’LERE BÜYÜK DESTEK

İş dünyasıyla birlikte KOBİ’ler için “nefes kredisi” sağladıklarını dile getiren Başbakan Yıldırım, “Bu imkan kapsamında kısa sürede 27 bin KOBİ’ye 5 milyar liranın üzerinde imkan sağlanmıştır. Hükümet olarak her zaman istişareye önem veriyoruz. Sizlerle buluşmamızda birlik ve beraberliğimizi tazeliyoruz. Hem bakanlık yaptığım dönemde hem de başbakanlığım süresinde daima üreten, istihdam oluşturan, katma değer sağlayan sanayi sektörümüze, hizmet sektörümüze ve ticaret erbabımıza destek oldum, yanlarında yer aldım. Sizler sanayicinin, esnafın, iş dünyasının ihtiyaçlarını yaşayarak biliyorsunuz. Bir sorun gördüğünüzde bu sorunu iletmekle kalmayınız, ülkemizin değerine değer katmak için çözüm önerilerini de bizlerle paylaşmalısınız. Sizden gelen her öneri, eleştiri ve fikri çok ciddiye aldık ve gereğini de yaptık. Ortak akıla her zaman çok önem verdik ve bu sayede çok mesafeler aldık”

YENİ ATILIM DÖNEMİ BAŞLIYOR

Başbakan Yıldırım, yeni dönemde yeni bir atılım başlatacaklarını aktardı. Yine bu süre içinde iktidar partisi olarak 3. Olağanüstü Büyük Kongre’yi gerçekleştirdiklerini kaydeden Yıldırım, “Yapılan anayasa değişikliğine uygun olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın partimizle ilişkisini tesis ettik ve genel başkan olarak kongrede kendisini seçtik. Böylece yeni dönemde, partimizin genel başkanı, Cumhurbaşkanımız liderliğinde yeni atılım dönemini başlattık. Bugünden sonra her anımızı dolu dolu geçirerek, işimize bakacağız ve ülkemizin kaybettiği zamanları telafi etmenin gayreti içinde olacağız” şeklinde konuştu.

Yeni atılımda üretime, yatırıma ve istihdama odaklanacaklarını vurgulayan Yıldırım, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki ‘Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdur.’ Türkiye’nin geleceği çalışmak, yatırım, üretim yapmak, istihdam oluşturmak, pastayı büyütmek, ihracatı artırmak, artan refahın adilce paylaşımını sağlamaktır. Önceliğimiz budur, gideceğimiz yol da budur. İşçilerimizle işverenlerimizle bir ve beraber olarak bu hedeflere kenetlenmiş vaziyetteyiz. Artık daha güçlü demokrasimiz, daha güvenli ve istikrarlı siyasi iklimimiz mevcuttur. İstikrarın daha da sağlamlaştığı, güvenin arttığı önümüzdeki dönemde sanayicilerimiz, iş adamlarımız daha çok çalışacak, yatırım yapacak ve çalışanların da emeğini daha fazla vereceksiniz. Buna yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER