SON DAKİKA

BIST100
96.455
-1,03%
DOLAR
5,6465
0,19%
EURO
6,5107
0,64%
ALTIN
223,24
0,47%

Köprü ve otoyollarda bayram müjdesi…

Bakan Arslan'dan Köprü ve otoyollarda bayram müjdesi... Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, köprü ve otoyolların bayram boyunca ücretsiz olacağını açıkladı.

Köprü ve otoyollarda bayram müjdesi…
Bu haber 21 Haziran 2017 - 9:08 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, köprü ve otoyolların bayram boyunca ücretsiz olacağı müjdesini verdi.

Kamu olarak işlettikleri köprü ve otoyolların, 23 Haziran Cuma gününü 24 Haziran’a bağlayan gece yarısından, 28 Haziran sabah saat 07.00’ye kadar ücretsiz olacağı müjdesini veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Avrasya Tüneli’ndeki geçişlerde bakiye yetersizliğiyle ilgili SMS uyarısının da, 9 Haziran itibarıyla başladığını dile getirdi.

Bakan Arslan, yap işlet devret modeliyle yaptırılan ve özel sektörün çalıştırdığı tünel, köprü ve otoyolların ücretsiz uygulama haricinde tutulacağı uyarısında da bulundu.

AVRASYA TÜNELİ UYARISI

Avrasya Tüneli’nden geçişlerde uyarı sisteminin olmaması nedeniyle kesilen cazalara ilişkin de konuşan Bakan Arslan, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu düzenlenmeyle SMS ile uyarı sisteminin çalıştığını, ancak Avrasya Tüneli’nde SMS uyarısının iletilemediğini ve bunun da sıkıntılara sebep olduğunu belirtti.

“Vatandaşlarımız ‘kaçak’ geçmiş demeyelim de HGS’sinde yeteri kadar bakiye yokken geçmesi ve bunu çok fazla tekrarlaması sonucunda, şimdi bildirimler yapılınca gördük ki çok ciddi rakamlara erişmiş durumda” diyen Bakan Ahmet Arslan, “Dolayısıyla bu SMS bildiriminin Avrasya Tüneli’ndeki sistemde de olmasıyla ilgili işlemler tamamlandı. 9 Haziran itibarıyla oradan geçen misafirlelerimize, sürücülerimize artık SMS gidiyor” şeklinde konuştu.

Ahmet Arslan, sürücülere bakiyelerini internet üzerinden kontrol etmeleri gerektiğini de anımsatarak, “Biz SMS göndermeye başladık, SMS onları uyarıyor ama SMS uyarsa dahi onlar yeterli bakiyeyi bulundurmazlarsa, yeterli bakiyeyi bulunduracak işlemi hemen yapmazlarsa, belli bir süre içinde bakiye tamamlandığında otomatik olarak zaten ceza kesilmeden işlem yapılıyor. Sürücülerimizden istirhamımız, bakiyelerini internet üzerinden kontrol etsinler, cezayla muhatap olmasınlar” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER