SON DAKİKA

BIST100
96.455
-1,03%
DOLAR
5,6465
0,19%
EURO
6,5107
0,64%
ALTIN
223,24
0,47%

Köprüde çalışma başlayacak; Çalışmalar ne zaman tamamlanacak?

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün üstyapısı için yapılacak yenileme çalışmaları öncesinde Ulaştırma Bakanı Arslan'dan uyarı geldi. Ulaştıma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Ahmet Arslan, köprüdeki bakım onarım çalışmalarının 12 haziranda başlayacağı ve 31 Ağustos'ta tamamlanacağını söyledi.

Köprüde çalışma başlayacak; Çalışmalar ne zaman tamamlanacak?
Bu haber 08 Haziran 2017 - 12:05 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün üstyapısı için yapılacak yenileme çalışmaları öncesinde Ulaştırma Bakanı Arslan’dan uyarı geldi. Ulaştıma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Ahmet Arslan, köprüdeki bakım onarım çalışmalarının 12 haziranda başlayacağı ve 31 Ağustos’ta tamamlanacağını söyledi.

Bakan Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde son yenilemenin ardından geçen 26 yıllık sürede mastik asfaltta önemli düzeyde bozulmalar olduğunu tespit ettiklerini dile getirdi. Köprünün bakım onarım çalışmalarının 12 Haziran’da başlayacağını anlatan Arslan, üstyapı yenileme işinin 4 aşamada gerçekleşeceğini belirterek, köprüde asfaltla beraber yalıtım ve genleşme derzleri olmak üzere üstyapısının tamamının yenileneceğini aktardı.

Bakan Ahmet Arslan, “Toplam 36 bin 86 metrekarelik ana açıklıkta ve 14 bin 580 metrekarelik alanda yüzey yenilemesi yapacağız. Kolay bir iş değil. Her aşamada köprünün 2 şeridi trafiğe kapatılıp mevcut trafik karşı yönden alınan ek şerit ile 2 gidiş ve 2 geliş olacak şekilde düzenlenecek ve trafiğin akıcı bir şekilde devam etmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün bakım ve onarım çalışmalarının 31 Ağustos’ta tamamlanacağını kaydeden Arslan, “Köprünün bakım ve onarımını bugün yapmazsak her geçen zamanın bize bedeli çok daha ağır olacak. Kalıcı rahatlık için geçici sıkıntıları mutlaka göze almak zorundayız. Zaten çalışma zamanını seçerken özellikle olabilecek en uygun dönemi dikkate aldık. En uygun tarihler haziran ve eylül ayları arasıdır. Hem hava ve iklim şartlarının iyi olması hem de okulların kapanması nedeniyle İstanbul’da herkesin izine ve tatile çıktığı, trafik yoğunluğunun en aza indiği dönem. Biz de sahada 82 kişilik ekiple 3 vardiya halinde 7 gün 24 saat durmaksızın çalışarak en geç 31 Ağustos’ta çalışmaları bitirmiş olacağız” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER