SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Köprülerde çift yönlü ücretlenme olmayacak

Bakan Arslan: "Köprülerde çift yönlü ücretlendirme olmayacak. 15 Temmuz'da devreye almayı hedefliyorduk ama 15 Haziran'da serbest geçiş başlayacak" dedi.

Köprülerde çift yönlü ücretlenme olmayacak
Bu haber 11 Mayıs 2017 - 11:55 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, müjdeyi verdi. Bakan Arslan: “Köprülerde çift yönlü ücretlendirme olmayacak. 15 Temmuz’da devreye almayı hedefliyorduk ama 15 Haziran’da serbest geçiş başlayacak” dedi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz Şehit Köprüsü’ndeki gişelerin kaldırılımasıyal ilgili bilgi verdi. Arslan, “Çift yönlü ücretlendirme olmayacak. 15 Haziran’da sistemin çalışmasını amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer çalışmanın Çamlıca gişelerinde de yapılacağın belirten Bakan Arslan, “15 Temmuz’dan sonra Çamlıca gişelerinde de serbest geçiş uygulaması için çalışma başlayacak” derken söz konusu çalışmayla trafiği yüzde 30 azaltması hedefleniyor.

ADİL KULLANIM KOTASI KALKIYOR MU?

Bakan Arslan, adil kullanım kotasıyla ilgili de konuştu. Bakan Arslan, “Adil kullanım kotasının kaldırılmasıyla ücretler artacak diye bir algı oluştu hayır öyle olmayacak” diye konuştu.

WİKİPEDİA AÇIKLAMASI
Bu arada Ahmet Arslan, katıldığı bir televizyon programında da erişime kapatılan Wikipedia’nın tekrar açılabilmesi için paylaşımlarını kaldırması gerektiğini söyledi. Bakan Arslan, “Wikipedia kararı ile ilgili olarak ” “Türkiye, terör örgütü destekçisi olarak gösterilemez. Yanlış bilgileri kaldırsınlar, yayınlara izin verelim” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER