SON DAKİKA

BIST100
93.616
0,34%
DOLAR
5,3354
-0,22%
EURO
6,0966
0,42%
ALTIN
209,38
0,38%

KOSGEB bankaları 3.kez uyardı!

Faizsiz kredi almaya hak kazanan KOBİ'lere bankalar zorluk çıkarmaya devam ediyor. Daha önce iki kez uyarı alan bankaları KOSGEB 3. kez uyardı.

KOSGEB bankaları 3.kez uyardı!
Bu haber 22 Mart 2017 - 16:38 'de eklendi ve 345 kez görüntülendi.

Faizsiz kredi almaya hak kazanan KOBİ’lere bankalar zorluk çıkarmaya devam ediyor. Bu konuda daha önce iki kez uyarı alan bankalar 3. kez yazılı uyarı aldı.

Faizsiz kredi haklarını kullanmak isteyen KOBİ’lerin başvurularının büyük oranla reddedilmesi üzerine KOSGEB başkanı Recep BİÇER “Bankalara kredi işlemlerinin kolaylaştırılması ile ilgili 3. yazılı uyarıda bulunduk. Lütfen bankalar KOBİ’lere zorluk çıkarmasınlar” diyerek rahatsızlığını dile getirdi.

Biçer; 50.000 TL üst limitli faizsiz KOSGEB kredisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sıfır faizli kredi almaya hak kazanan 460.000’den fazla KOBİ’nin bankalarda zorluklarla karşılaştığını, kredinin ya olumsuz yanıtlandığını ya da işlem süresinin oldukça uzun sürdüğünü belirtti. 3. kez yazılı uyarıda bulunduklarını belirten KOSGEB başkanı Recep BİÇER; anlaşmalı bankaların KOBİ’lere destek olması ve zorluk çıkarmaması gerektiğini belirtti. Bankaların işlemleri geciktirmesi ya da onaylamamasına gerekçe olarak: kredi tarihçelerinin olmayışını, talebin çok fazla oluşunu, önceki kredi ödemelerindeki aksaklıkların bulunumasını ve mali verilerin yetersiz oluşunu gösterdi.

Bankalarda bizim kadar özverili olsun

Ülkenin içerisinde bulunduğu zor günlerde, her türlü olumsuzluğa karşı KOBİ’lere destek olduklarını belirten BİÇER “Biz bu dönemde KOBİ’lere tüm desteği sağlıyoruz. Bankalarda ellerini taşın altına koyarak gerekeni yapsınlar. KOBİ’lerimize zorluk çıkarmasınlar” diyerek açıklamarına son verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER