SON DAKİKA

BIST100
99.374
1,37%
DOLAR
5,6856
-0,46%
EURO
6,3810
-0,36%
ALTIN
256,35
-0,74%

KOSGEB Nedir Hibe Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

KOSGEB için bütün merak ettiklerinizi haberimizde bulabilirsiniz. Açılımı küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı anlamına gelen KOSGEB, adından da anlaşılacağı üzere küçük yatırımcıyı destekleme amacıyla kurulmuştur. Bu haberimizde birçok kişi tarafından merak edilen KOSGEB Nedir Hibe Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusuna sizler için cevap aradık.

KOSGEB Nedir Hibe Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?
Bu haber 12 Temmuz 2017 - 16:15 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

KOSGEB için bütün merak ettiklerinizi haberimizde bulabilirsiniz. Açılımı küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı anlamına gelen KOSGEB, adından da anlaşılacağı üzere küçük yatırımcıyı destekleme amacıyla kurulmuştur. Bu haberimizde birçok kişi tarafından merak edilen KOSGEB Nedir Hibe Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusuna sizler için cevap aradık.

KOSGEB tarafından yapılan ilk açıklamalarda KOBİ’lere ilk yılı ödemesiz, 3 yıl vadeli, 50 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceği dile getirilmişti. Girişimcilere yönelik verilen KOSGEB kredi başvuru süreci ve kimlerin başvuracağı yönündeki cevapları haberimizde bulabilirsiniz.

Yeni bir projeyle iş kurmayı ya da küçük ölçekli bir işletme kurmayı planlayan ve hibe veya kredi desteklerinden kişi, Girişimcilik Destek Programı ile 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz kredi imkanından yararlanılabilmektedir.

KOSGEB’ten yapılan açıklamada projeden kimlerin yararlanabileceği de belirtilmektedir. Buna göre:
-Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler(31/12/2017’e kadar),
-Girişimciler
-İşletici Kuruluşlar (İş Geliştirme Merkezi’ni yönetmek üzere kurulan tüzel kişilik)

Peki destek nasıl alınacak?

Önelikle KOSGEB hibe veya kredi desteği alabilmek için öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimi alınması gerekiyor. En az 32 saat süren, genel katılıma açık ve ücretsiz eğitimler, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla düzenleniyor.

İŞ PROJELERİ İLE BİRLİKTE PROJE BAŞVURUSU YAPILABİLİYOR

Yine bu programdan faydalanabilmek için uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandıktan ve girişimcilik sertifikası alındıktan sonra bir iş projesi hazırlanması gerekiyor. İş projesi KOSGEB’den destek alınmasını sağlayacak en önemli faktörler arasında yer alıyor ve değerlendirme sürecinde önemli bir yer tutuyor. Hazırlanan iş projesi ile birlikte destek başvurusu gerçekleştirilebiliyor.

ŞAHSEN BAŞVURU

Programdan faydalanabilmek için başvuruların şahsen yapılması gerekiyor. Onaylanan projenin ardından işletmeler destekten yararlanabiliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER