SON DAKİKA

BIST100
97.454
-1,55%
DOLAR
5,6485
0,22%
EURO
6,4763
0,11%
ALTIN
222,21
1,24%

KPSS Şartı Olmadan (KPSS’siz) Kamuya Memur Personel Alımı Yapılacak

Son bir yılı aşkındır KPSS'li memur alımı yapıldığı gibi KPSS'siz de personel alımı kamu kurum veya kuruluşlarda istihdam ediliyor. Peki KPSS Şartı Olmadan (KPSS'siz) Kamuya Memur Personel Alımı Yapılacak mı? Bu sorunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz...

KPSS Şartı Olmadan (KPSS’siz) Kamuya Memur Personel Alımı Yapılacak
Bu haber 16 Haziran 2017 - 15:01 'de eklendi ve 248 kez görüntülendi.

Son bir yılı aşkındır KPSS’li memur alımı yapıldığı gibi KPSS’siz de personel alımı kamu kurum veya kuruluşlarda istihdam ediliyor. Peki KPSS Şartı Olmadan (KPSS’siz) Kamuya Memur Personel Alımı Yapılacak mı? Bu sorunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz…

İçgüvenlik soruşturmaları kapsamında birçok memur açığa alınırken, kadrolar da boşalıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında oluşan kadro boşlukları da personel alımlarıyla telafi edilmeye çalışılıyor. Geçktiğimiz aylarda da olduğu gibi haziran ayında da kamuya personel alımlarına hız kesmeden devam ediliyor.

Kamu kurum veya kuruluşlar lise mezunu, ön lisans mezunu ve lisans mezunu adaylar arasından KPSS şartıyla ve KPSS şartı olmaksızın personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor.

KAMUDA ÇALIŞMAK İÇİN ŞARTLAR UYGUN OLMALI

Kamuda istihdam edilecek kişilerden beklenen ise kurumların aradığı bütün nitelikleri taşıma zorunluluğudur. Devlet kadrolarında çalıştırılmak üzere KPSS şartıyla ve KPSS şartı olmaksızın binlerce memur, personel, askeri personel ve işçi alımı gerçekleştiriliyor.

KPSS İLE YA DA KPSS’SİZ ALIM YAPACAK KURUMLAR

Birçok devlet kurumu veya kuruluşundaki soruşturmalarda açığa alınmasıyla oluşan eksik kadroların doldurulması adına atılan adımlar hızlandı. Bünyelerindeki memur personel eksikliği için farklı pozisyonlarda ve niteliklerde memur personel alacak kurumlar Sağlık Bakanlığı, Türkiye Belediyeler birliği, Üniversiteler, Ziraat Bankası, Milli Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK, Kalkınma Ajansları, ÖSYM, YÖK, Yargıtay Başkanlığı, Tarım İşletmeleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Çeşitli belediyeler alım yapmaktadır. Kurumlar Personel, Memur, İşçi, Geçici işçi, Düz işçi, Sözleşmeli Personel gibi statülerde KPSS’li alımlar gerçekleştiriliyor.

KPSS ŞARTI OLMADAN ALIM YAPAN KURUMLAR

Bu arada KPSS şartı aramayan kurumlar da var. Adaylardan KPSS sınavı istemeyen kurumlar ise TÜBİTAK, Milli Savunma Bakanlığı, Belediyeler, Özel Kuruluşlar ve bunlar gibi kurum ve kuruluşlar bazı pozisyonlarda istihdam sağlamak için sınav şartı istemiyor.

MEMUR OLMAK İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR

Kamu kurum veya kuruluşlarında memur ya da işçi olmak isteyen adaylar, öncelikle kurumların vermiş olduğu başvuru sürecini iyi takip etmeli. Başvuru tarihleri dışında yapılan başvurular kabul edilmezken, başvuru esnasında verilen bilgiler gerçeği yansıtmalı. Sahte hesaplardan yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER