SON DAKİKA

BIST100
90.529
-0,94%
DOLAR
5,3735
0,69%
EURO
6,0784
0,03%
ALTIN
213,68
0,17%

KPSS soru ve cevapları açıklandı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) binlerce kişinin merakla beklediği KPSS soruları ve cevapları yayımlandı.

KPSS soru ve cevapları açıklandı mı?
Bu haber 23 Mayıs 2017 - 16:04 'de eklendi ve 251 kez görüntülendi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) binlerce kişinin merakla beklediği KPSS soruları ve cevapları yayımlandı.

ÖSYM, KPSS soruları ve cevaplarını sınava katılım sağlayan adayların erişimine açtı. Kamu kurumlarındaki uzman kadrolarda memuriyet ve öğretmenlik hayalleri için sınava katılım sağlayan adaylar, KPSS soruları ve cevaplarını incelemek için ÖSYM’nin internet sitesine giriş yaptı.

Ülkenin birçok noktasında gerçekleştirilen KPSS sınavının soruları ve cavaplarına erişmek için ÖSYM’nin internet sitesine giriş yapmak yeterli.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, “21 Mayıs 2017 tarihinde uygulanan 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) Temel Soru Kitapçıkları, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 23 Mayıs 2017 tarihinde saat 14:30’dan itibaren erişime açılacaktır. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden saat 14:30’dan itibaren T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.
2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür)Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarı (% 20) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.
2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Eğitim Bilimleri)Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.
Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsele verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.
2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavında (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) Sorulmayan Sorular Testlere göre verilmiştir.
GENEL YETENEK: 45, 60
GENEL KÜLTÜR: 20
Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz. Adaylara saygıyla duyurulur”

KPSS GENEL YETENEK SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

KPSS EĞİTİM BİLİMLERİ TESTİ SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER