SON DAKİKA

BIST100
90.529
-0,94%
DOLAR
5,3735
0,69%
EURO
6,0784
0,03%
ALTIN
213,68
0,17%

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’ten Çin’e şok

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Çin için değerlendirmesini yaptı. Moody's, Çin'in kredi notunu düşürdü.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’ten Çin’e şok
Bu haber 24 Mayıs 2017 - 9:16 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

Moody’s, Çin’in kredi notunu A1 seviyesine düşürdüğünü duyurdu.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s yaptığı açıklamayla Çin’in kredi notu “Aa3″ten “A1” seviyesine düşürdüğünü, görünümü negatiften durağana çekildiğini bildirdi.

Çin’in yerli ve yabancı para cinsinden kredi notunun “Aa3″ten “A1” seviyesine düşürüldüğü, görünümünün de negatiften durağana çekildiği dile getirilen açıklamada Çin’in finansal gücünün gelecek yıllarda bir miktar yıpranacağı kaydedildi. Açıklamada ayrıca ekonominin genelinde borç miktarının artmaya devam ederek potansiyel büyümenin yavaşlayacağı aktarıldı.

ÜLKEYE AİT RİSKLER DENGELİ

Açıklamada reformlarda devam eden ilerlemenin ekonomi ve finansal sistemi dönüştüreceği, bunun da borç miktarındaki artışı önleyemeyeceği belirtilirken, durağan görünümle ilgili olarak ise ülkeye dair risklerin dengeli olduğu ifade edildi.

BÜYÜMEDE DÜŞÜŞ BELİRTİSİ

Bu arada Çin’in ekonomik büyüme potansiyelinde düşüş beklentisi de değerlendiriliyor. Açıklamada Çin’in kredi profilindeki aşınmanın kademeli gerçekleşmesi beklenirken, reformların derinleştikçe bu durumun kontrol altına alınacağı aktarıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER