SON DAKİKA

BIST100
98.991
0,53%
DOLAR
5,5999
0,31%
EURO
6,4490
0,37%
ALTIN
219,65
-1,95%

Kurtulmuş tarih verdi: Erdoğan, 21 Mayıs’ta ‘başkan’ olacak

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mayıs'ta yeniden AK Parti genel başkanı olacağını söyledi.

Kurtulmuş tarih verdi: Erdoğan, 21 Mayıs’ta ‘başkan’ olacak
Bu haber 02 Mayıs 2017 - 9:06 'de eklendi ve 154 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Mayıs’ta yeniden AK Parti genel başkanı olacağını söyledi.

Çankaya Köşkü’nde basın mensuplarına açıklamada bulunan Başbakan Numan Kurtulmuş, YSK’nın 27 Nisan’da halk oylaması kesin seçim sonuçlarını açıkladığını hatırlatarak, Türkiye’de yeni yönetim modelinin kabul edilmesiyle bir adım daha atıldığını dile getirdi.

TÜRKİYE’NİN HAYRINA OLACAK BU….

Numan Kurtulmuş, bundan sonra hızlı bir şekilde bu yeni yönetim sisteminin gerektirdiği uyum yasalarıyla ilgili adımları atacaklarını belirterek, “Daha önce de ifade edildiği gibi TBMM’de uyum yasalarının çıkartılması sürecinde Meclis’teki partilerle sıkı bir işbirliği ve diyalog halinde Türkiye’nin hayrına olacak bu yeni yönetim modelinin gerektirmiş olduğu bütün bu uyum yasalarını en güzel şekilde konsensüs içinde çıkarabilmek için gayret etmek istiyoruz. Bu bakımdan bütün partilere kapımızın açık olduğunu ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN, NE ZAMAN AK PARTİ GENEL BAŞKANI OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’ye dönüşüyle ilgili sorulara da cevap veren Numan Kurtulmuş, “Bugün önce AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, daha sonra Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantılarının ardından alınan kararla bu süreç başlatılmıştır ve 21 Mayıs’ta AK Parti Kongresi’nin hazırlıkları için düğmeye basılmıştır” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, şöyle konuştu: “Öncelikle hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanımızın partimizin genel başkanı olması bu adımların atılmasıyla gerçekleşecek. Yarın saat 13.00’te Sayın Cumhurbaşkanımızın öncelikle partiye yeniden üye olmasıyla ilgili bir toplantı yapılacak ve böylece bu süreç tamamlanmış olacaktır. Türkiye yeni yönetim modelinin gerektirdiği adımlardan birisini de atmış olacaktır. Ben, Sayın Cumhurbaşkanımızın partiye dönüşü ve yapılacak kongrede genel başkan oluşuyla AK Parti kadrolarında büyük bir sinerjinin ortaya çıkacağını, AK Parti seçmenlerinin bu süreçte motive olacaklarını bir kez daha söylemek isterim”

KABİNEDE REVİZE OLACAK MI?

Numan Kurtulmuş, kabinede revizyon yapılıp yapılmayacağı yönündeki başka bir soruya ise “Sayın Başbakanımız ilk sefer bakanlara eşleriyle birlikte yemek veriyor değil. Daha evvel farklı vesilelerle çok kez eşlerimizle birlikte bir araya geldik. Bir aile ortamı içinde, çok samimi sohbet ve dostluk ortamı içinde bu toplantılarda hep bir araya geldik. Bu akşam da böyle oldu. Son derece samimi, son derece içten bir aile sıcaklığı içinde bütün bakan arkadaşlarımız eşlerimizle birlikte bu toplantıda yer aldık. Siyasetin gerektiği durumlar ortaya çıktığında Bakanlar Kurulu revizyonu gündeme gelir ama bugün itibarıyla böyle bir revizyon söz konusu değildir” cevabını verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER