SON DAKİKA

BIST100
92.708
1,11%
DOLAR
5,3187
-1,20%
EURO
6,0577
-1,15%
ALTIN
210,21
-0,63%

Kurtulmuş’dan önemli açıklamalar

Kurtulmuş’dan önemli açıklamalar
Bu haber 20 Ekim 2016 - 10:49 'de eklendi ve 316 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle biraraya gelerek gündemi değerlendirdi ve önemli açıklamalarda bulundu.

Başkanlık konusunda konuşarak, ”Öyle görünüyor ki önümüzde çok daha sıcak, çok daha zor dönemler var. Bu dönemlerde Türkiye’nin hakikaten etkin, çabuk ve hızlı karar alan, iyi kontrol edilmiş mekanizmalara sahip bir başkanlık sisteminin Türkiye’nin bundan sonraki işlerini kolaylaştıracağını, en azından bu zor süreçlerde Türkiye’ye çok daha yüksek mukavemet sahibi bir idare modeli sunacağını düşünüyoruz. Onun için ısrar ediyoruz.” dedi.

Musul operasyonuyla ilgili olarak da Kurtulmuş, ”Musul’da şimdiye kadar devam eden operasyonun şekli, Türkiye’nin devlet olarak ortaya koyduğu ana çizgilere aykırı değil. Türkiye’nin oradaki tezi, DAEŞ’e karşı mücadelede Musul, kilit şehirlerden birisi. Aynı şekilde Halep. Halep ve Musul, DAEŞ ile mücadelenin bundan sonraki seyrini belirleyecek olan iki şehirdir. Bizim temel tezimiz şu, bütün bu şehirler, kendi yerel, asli unsurlarının mücadelenin esasını oluşturduğu bir şekilde kurtuluşu sağlanmalıdır.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER