SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7888
-0,35%
EURO
5,6226
0,34%
ALTIN
189,47
0,21%

KYK personel alımı sonuçları açıklandı mı?

KYK personel alımına yönelik 5 Nisan 2017 tarihinde başlayan ve 14 nisan 2017'de sona eren başvuruların sonuçları açıklandı.

KYK personel alımı sonuçları açıklandı mı?
Bu haber 25 Nisan 2017 - 14:01 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi.

KYK personel alımı sonuçları Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YURTKUR’un internet sitesi üzerinden açıklandı.

KYK personel alımına yönelik 5 Nisan 2017 tarihinde başlayan ve 14 nisan 2017’de sona eren başvuruların sonuçları açıklandı. Yurt genelinde toplam bin 44 memur alımının yapılacağı YURTKUR’da sözlü mülakat evresine girildi.

KYK BAŞVURU SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Yapılan açıklamada, “6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alımına ilişkin başvurular 05.04.2017-14.04.2017 tarihleri arasında alınmıştır. Başvuru sonuçları http://basvuru.gsb.gov.tr adresinde yer almaktadır. Bu ilan tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. İlanen duyurulur” ifadelerine yer verildi.

İTİRAZ SÜRESİ

Bu arada sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içinde yazılı olarak Genel Müdürlük İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına yapılacağı bildirildi. Söz konusu açıklamada itirazların, en fazla 5 iş günü içinde incelenerek karara bağlanacaktır. Sonucu adaya yazılı olarak bildirileceği aktarıldı. Açıklamada, “Sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içinde yazılı olarak ulaşmayan veya T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adres bilgileri bulunmayan itiraz dilekçeleri ile e-mail ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır” denildi.

GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ İSE ŞÖYLE:

“Göreve başlamaya hak kazanan adaylar; belirtilecek tarihe kadar, istenilen belgeleri tamamlayarak ilgili il müdürlüklerine şahsen teslim edeceklerdir. Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak fiilen askerlik görevinde bulunanlar ile hastalık veya doğum mazereti nedeniyle belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar (durumlarını belirten askerlik belgesi, doğum raporu veya hastalık raporu ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir.

İl müdürlüklerince adayların teslim ettiği belgeler kontrol edilecek ve belgeleri tamam olan adaylara hizmet sözleşmesi imzalatılarak ilgili yurt müdürlüklerinde göreve başlamaları sağlanacaktır.

Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle sözleşme imzalamaya gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini müteakip hizmet sözleşmeleri imzalatılarak göreve başlamaları sağlanacaktır.

Asıl listede yer alanlardan göreve başlama işlemlerinin yapılması için geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanlar göreve başlatılmayacaktır. Bu adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER