SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Maliye Bakanı Ağbal’dan yeni vergi müjdesi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeni Gelir Vergisi Kanun Tasarısı'nda kreş yardımı desteğini bir vergi istisnası olarak getirdiklerini kaydederek, "Bu yardımın 300 TL'ye kadar olan kısmı çalışanın ödeyeceği gelir vergisinden istisna olacak" diye konuştu.

Maliye Bakanı Ağbal’dan yeni vergi müjdesi
Bu haber 22 Haziran 2017 - 15:31 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeni Gelir Vergisi Kanun Tasarısı’nda kreş yardımı desteğini bir vergi istisnası olarak getirdiklerini kaydederek, “Bu yardımın 300 TL’ye kadar olan kısmı çalışanın ödeyeceği gelir vergisinden istisna olacak” diye konuştu.

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, 7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunda süre uzatımı olup olmayacağı konusuna ilişkin, herhangi bir şekilde sürenin uzamasının söz konusu olmadığı bilgisini verdi.

30 HAZİRAN SON

30 Haziran’ın bu kanun için son başvuru tarihi olduğunu hatırlatan Ağbal, vatandaşların vergi dairelerine gelerek veya internet yoluyla başvurularını yapabileceklerini dile getirdi. Ağbal, yapılandırmadaki ilk sonuçları da paylaşarak, şu ana kadar vergi dairelerine olan borçlar bakımından 4,3 milyar TL’lik alacağın yapılandırılması için müracaat yapıldığını ve 1 milyon 103 bin dilekçe alındığını aktardı.

KREŞ YARDIMI MÜJDESİ

Bakan Naci Ağbal, Gelir Vergisi Kanunu Tasarısı’na ilişkin soru üzerine de yeni baştan ele alınan tasarının yatırımı, üretimi, genç girişimcileri teşvik ettiğini ve özellikle basit usul mükellefleri için veya küçük-orta ölçekli işletmeler için birçok değişiklikler barındırdığını dile getirdi.

Ağbal, tasarıyı Ekonomi Koordinasyon Kurulunda yeniden ele aldıktan sonra Bakanlar Kuruluna sunacaklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı: “Burada birçok konu var ama bugün bu programda sevindirici bir haber olarak şunu söyleyebilirim. Bugün işletmeler istihdam ettikleri personele herhangi bir şekilde kreş desteği adı altında bir ödeme yapsalar, bu Gelir Vergisine tabi, biz bunu ücret sayıyoruz. Yeni tasarıda kreş yardımı desteğini bir vergi istisnası olarak getiriyoruz. Bir işletmede çalışan bayan personel, çocuğunu işletmenin kendisine ait olmayan bir kreşe gönderiyor ve işveren de bu çalışanına kreş yardımı yapıyorsa, bu yardımın 300 liraya kadar olan kısmı çalışanın ödeyeceği gelir vergisinden istisna olacak. Böylece hem çalışanlarımız bakımından destekleyici bir unsur olacak hem de işletmelerimizin kadın istihdamını desteklemesi adına destek olacak. Bunun büyük bir ilgi göreceğini şimdiden görüyorum”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER