SON DAKİKA

BIST100
94.441
0,00%
DOLAR
6,0384
-0,63%
EURO
6,9783
-0,36%
ALTIN
230,78
-1,15%

Markalı konutta 240 ay vade müjdesi

240 ay vade ile konut satış dönemi geliyor! Resmi açıklama yapıldı! Daha önceden konut alanlar da 240 ay vade kampanyasından yararlanacak.

Markalı konutta 240 ay vade müjdesi
Bu haber 26 Ocak 2017 - 15:48 'de eklendi ve 510 kez görüntülendi.

Markalı konut satışlarında tarihi müjde verildi. Alıcılar için 240 ay vade yüzde 0,75 ila 0,85 arasındaki faiz oranlarıyla tarihi kampanya düzenleniyor.

Emlak Konut GYO, Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneğinin (GYODER) iş birliğiyle düzenlenen tarihi kampanya 1 Şubat-30 Mart tarihleri arasında geçerli olacak.

Kampanyanın şu ana kadar belirlenen ayrıntıları Divan Otel’de düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle paylaşıldı.

Toplantıda konuşan GYODER Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Avni Çelik, 2016 yılını 2015’e göre satış artışı ile kapattıklarını söyledi. 2017 yılında geçen yılki satışları egale edip, geçerek bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Konut fiyatlarının 2017’de bir miktar artacağını dile getiren Çelik, girdi maliyetlerinin dövizin de etkisiyle yükseldiğini, enflasyonda ve genel faizlerde artış beklediklerini aktardı.

Başkan Avni Çelik, Türkiye’nin geçtiğimiz sene yaşadığı ve bu sene yaşaması muhtemel olumsuzluklardan bahsederek, “Buradan yola çıkarak KONUTDER, GYODER ve Emlak Konut GYO ile konut alıcısının konut edinmesini kolaylaştırmak için birtakım çalışmalar yaptık. 1 Şubat’tan itibaren üzere Cumhuriyet tarihinde olmadığı kadar kolaylaştırıcı tedbirler alarak kampanyamızı başlatacağız.” dedi.

Gelişmiş ülkelerde konut alımını kolaylaştıran sistemin Türkiye’de de uygulamaya konulacağını söyleyen Çelik, vadelerin 240 aya kadar artacağını dile getirdi.

Kampanyanın 1 Şubat’ta başlayacağını ve 30 Mart’ta biteceğini ifade eden Çelik, “Bir stok problemimiz yok. Bir yandan üretip bir yandan satacağız. Bu kampanya stokları eritmek için değil konut alımını kolaylaştırmak için. Kampanyanın uzatılıp uzatılamayacağını 30 Mart’ta oturup tekrar değerlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Çelik, bir gazetecinin, “Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin firmalara senet aracılığıyla mı borçlanacak yoksa bankalara mı borçlanacak?” şeklindeki sorusu üzerine, “Kredilendirme, bankalarla birlikte yapılacak. Yoksa biz bankacılık yapmayacağız. Finansman bankaların işi. Bu vade oranı Cumhuriyet tarihinde ilk.” diye konuştu.

KONUT ALMIŞ OLANLAR DA DAHİL EDİLECEK

Avni Çelik, kampanyaya katılacak firmalardan daha önce 120 ay vadeli konut alan vatandaşların ödeme sürecini sözleşme yenileyerek 240 ay vadeye çıkarabileceğini söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER