SON DAKİKA

BIST100
95.411
0,00%
DOLAR
5,3582
0,45%
EURO
6,1152
0,54%
ALTIN
221,97
-1,49%

Marmarabirlik gözüne Rusya’yı kestirdi

Marmarabirlik firması gözünü Rusya pazarına dikti. Firmanın hedefi 90 bin ton sofralık zeytin satarak Rus pazarında önemli bir yer edinmek.

Marmarabirlik gözüne Rusya’yı kestirdi
Bu haber 14 Şubat 2017 - 9:59 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.

Türkiye’nin en büyük zeytin üreticilerinden birisi olan Marmarabirlik gözünü Rusya’ya dikti. Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa “Amacımız 90 bin ton sofralık zeytin ithaliyle önemli bir pazar olan Rusya’nın önde gelen marketlerinde yer alıp, satışları artırmak.” dedi.

Moskova Prodexpo 2017 Fuarı’na katılan birlik, kuru sele ve az tuzlu ürünleriyle yoğun ilgi gördü. Zeytin ve zeytinyağı sektöründe 4 kez ihracat birincisi olan Marmarabirlik, Prodexpo 2017 Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’nda ziyaretçilere doğal yöntemlerle üretilen ürünlerini tanıttı.

MARMARABİRLİK STANDINA YOĞUN İLGİ

Moskova Expo Center’da 24’üncüsü düzenlenen ve 57 ülkeden 2 binin üzerinde firma, 29 ülkenin ise milli katılım organizasyonuyla bulunduğu fuarda Marmarabirlik’in standını çok sayıda firma temsilcisi ve tüketici ziyaret etti.

“AMACIMIZ 90 BİN TON ZEYTİN SATMAK”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Asa, Türkiye ile Rusya arasındaki ticari ilişkilerin daha da hız kazanacağına inandığını belirtti. “Amacımız 90 bin ton sofralık zeytin ithaliyle önemli bir pazar olan Rusya’nın önde gelen marketlerinde yer alıp, satışları artırmak” değerlendirmesinde bulunan Asa, şunları kaydetti:

“Yaptığımız incelemeler neticesinde, Rusya pazarında fiyat konusunda rekabet avantajına sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Rusya’da zeytin ve türevi ürünlerin perakendede çok yüksek fiyatlardan satıldığını gördük. Bunun Marmarabirlik için önemli bir fırsat olacağını düşünüyoruz. Rusya’da doğru ürün ve ambalaj seçimi yapıldığında satışlarımızın artacağını öngörmekteyiz. Aynı zamanda Rusya’yı Türk Cumhuriyetlerine açılan bir kapı olarak görmekteyiz. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte Rusya’ya ihracatımızı artırmak amacıyla çeşitli tanıtım faaliyetlerine ve satış pazarlama aktivitelerine ağırlık vereceğiz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER