SON DAKİKA

BIST100
95.411
0,00%
DOLAR
5,3575
0,43%
EURO
6,1108
0,47%
ALTIN
222,43
0,26%

Mehmet Şimşek’ten Rus Yatırımcılara Davet

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe katıldı.

Mehmet Şimşek’ten Rus Yatırımcılara Davet
Bu haber 25 Kasım 2017 - 10:28 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe katıldı. Davette Rus iş adamları ile bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Moskova’da Rus yatırımcıları Türkiye’ye davet etti.

Etkinliğe Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz ve Sberbank Üst Yöneticisi (CEO) ve İcra Kurulu Başkanı Herman Gref ile katılan Bakan Şimşek, Rusya ve Türkiye arasında yapılabilecek yatırımlar hakkında konuştu. Karşılıklı ekonomik ilişkilerin ele aldındığı davette, Rus şirketlerin Türkiye’ye yönelik yatrımları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

20 Milyar Dolar Olan Ticaret Hacmimizi 5 Katına Çıkarabiliriz
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Rus yatıcımları Türkiye’ye davet ederek ’20 milyar dolar olan ticaret hacmimizi 5 katına çıkarabiliriz’ dedi. Mehmet Şİmşek, Türkiye ve Rusya’nın çok güçlü ve büyük potansiyele sahip iki komşu ülke olduğunu söyledi ve ‘Karşılıklı yatırımlarda güçlü ivme var ve bunu çeşitlendirerek artırmak gerekiyor.’ şeklinde konuştu.

Türkiye Geleceği Parlak Bir Ülke
Türkiye’de yaşanan kısa vadeli sıkıntıların geçici olduğunu Rus yatırımcılara anlatan Şimşek, “Türkiye hem geçmişte çok güçlü performans gösterdi, hem de geleceği çok parlak bir ülke. Yatırımcılara kapımız açık. Türkiye ve Rusya bir araya geldiğinde hem katma değer üretir hem de bölgesel barışa istikrara refaha katkıda bulunur.” dedi. Şimşek,
“Türkiye’de hemen hemen tüm sektörlerde yüksek bir potansiyel bulunuyor. Dolayısıyla Rus yatırımcılara Türk ve Rus ekonomilerinin birbirini tamamlayıcı nitelikte olduğunu söyledik. Özellikle 4’üncü sanayi devrimi kapsamında Rusya’nın temel bilimlerde çok güçlü olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin de girişimcilik ruhu çok güçlü. Bu ikisini birleştirelim, bu arada da Sberbank bunu finanse etsin dedik.” ifadesini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER