SON DAKİKA

BIST100
102.980
1,82%
DOLAR
4,7049
-0,07%
EURO
5,4927
-0,60%
ALTIN
198,02
0,24%

Memur olmak isteyenler İçin Yeni Düzenleme

İçişleri Bakanklığı, memur olmak isteyenler için yeni bir düzenleme yaptı.

Memur olmak isteyenler İçin Yeni Düzenleme
Bu haber 14 Kasım 2017 - 15:46 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanklığı, memur olmak isteyenler için yeni bir düzenleme yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre il özel idareleri, belediyeler ve bunlara bağlı kuruluşlar ile mahalli idare birlikleri ve döner sermayeli kuruluşlara memur personel alımında yeni düzenlemeye gidildi.

Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği, Belediye Zabıta ve Belediye İtfaiye Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikler Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İçişleri Bakanlığından İzin Alınacak
Belediyelere zabıta memuru ve itfaiye eri alımında da yeni düzenlemelere gidildi. Mahalli idareler atama yapmak istedikleri bölüme kadro unvanı ve sayıları için İçişleri Bakanlığından izin almak durumunda olacak. Yeni düzenleme ile il özel idareleri, belediyeler, mahalli idare birlikleri ve döner sermayeli kuruluşlar için memur alımları İçişleri Bakanlığından verilen izinle gerçekleşecek. İdare bünyesinde oluşturulan 5 kişilik sınav komisyonu sınav ile ilgili tüm işlemleri gerçekleştirecek.

Sınav Duyuru ve Şartları
Atama yapılacak kadro için aranacak özellik ve gereklilikler ilgili gazete ve internet sitelerinden duyurulacak. Ülke genelinde yayın yapan bir gazetede, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü internet sitesinde, ilgili mahalli idarenin internet sitesinde ve Devlet Personel Daire Başkanlığı’nın internet sitesinde, başvuru tarihinden 15 gün önce yayınlanacak. KPSS başarı puanına göre sıralanacak adaylar, en yüksek puandan başlayarak değerlendirmeye alınacak. Atama yapılacak boş kadro sayısın beş katı oranında aday sınava çağırılacak ve sınav yazılı ve sözlü olacak.
İtfaiye eri alımları için ayrıca bir uygulama daha yapılacağı belirtildi. Atamaya esas başarı puanı, idare tarafından yapılan yazılı ve sözlü giriş sınav puanı ve KPSS puanının aritmetik ortalaması alınarak değerlendirilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER