SON DAKİKA

BIST100
90.529
-0,94%
DOLAR
5,3735
0,69%
EURO
6,0784
0,03%
ALTIN
213,68
0,17%

Memurlara yapılacak zam için Cumhurbaşkanı devreye girdi

Memura yapılacak zam için görüşmeler devam ederken Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yılçın ile CUmhurbaşkanı Erdoğan süpriz bir görüşme gerçekleştirdi..

Memurlara yapılacak zam için Cumhurbaşkanı devreye girdi
Bu haber 21 Ağustos 2017 - 13:03 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hükümet ile memurlar arasındaki ücret görüşmelerine el attı. Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın dün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbulda basına kapalı şekilde görüşme yaptığı öğrenildi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yılçın 26. İl Başkanları Toplantısında, Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldiklerini ve yaptıkları görüşmede memurların taleplerini, itirazlarını anlattığını ifade etti. Yalçın, “Bize rakam verilmelidir dedim. Sayın Başbakan bizim görüşmelerimiz bittiğinde büyük olasılıkla Türkiye’de olmayacağı için son defa da olsa Kamu İşveren tarafı temsilcileri ile görüşmesini istedim” dedi.

Kendilerine verilecek artışların ülke ekonomisine katkıda bulunacağını vurgulayan Yılçın, “Bize verilecek artışlar, yurtdışına tatile değil, yabancı şirketlerin kasasına değil, bakkala, manava kalırsa eğer kasaba memurların eşinin çocuğunun huzuruna ve mutluluğuna akacak” dedi. Enflasyonun yılsonu yüzde 10’lar seviyesinde olacağının hesaplandığını vurgulayan Yalçın, “Hedef enflasyon oranına bakıp düşük zam verip, daha sonra yüksek enflasyon çıktığında artış yapılmasın. Enflasyon değil, toplu sözleşme masası belirlesin istiyoruz.” şeklinde konuşmasına devam etti.

Memura Yapılacak  Zama Cumhurbaşkanı Erdoğan El Attı.

Ali Yalçın 26. İl Başkanları toplantısında hükümetten beklentilerini dile getirirken de, “Memurun emeğinin hakkını enflasyon rakamları değil, milletin adamı belirlesin” çağrısı yaptı. Yalçın, bu toplantının ardından Ankara’dan İstanbul’a geçti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelerek yapılacak zam hakkında görüşmelerde bulundu.

Memursen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı süpriz bi şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabul etmesi, milyonlarca memur ve emeklinin merakla beklediği toplu sözleşme sürecinde dikkatleri İstanbul’daki görüşmeye çevirdi. Sendika çevrelerinde; Ali Yalçın’ın yaptığı “Memurun emeğinin hakkını enflasyon rakamları değil, milletin adamı belirlesin” şeklindeki çağrının dün İstanbul’da gerçekleşen kabulde etkili olduğu konuşuldu. Kamu çalışanlarının ücret artışlarının belirleneceği toplu görüşmelerde bugün son gün. Anlaşma sağlanamazsa Hakem Kurulu karar verecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER