SON DAKİKA

BIST100
94.780
0,46%
DOLAR
6,4164
1,62%
EURO
7,5166
1,83%
ALTIN
247,79
1,57%

Merakla beklenen memur alım sonuçları açıklandı

İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları için açıklama yaptı. Buna göre; İçişleri Bakanlığı 1500'ün üzerinde memur alımı gerçekleştirecek. İçişleri Bakanlığı memur alımı 2017 sonuçları haberimizde öğrenebilirsiniz. İşte İçişleri Bakanlığı sonuçları;

Merakla beklenen memur alım sonuçları açıklandı
Bu haber 27 Mayıs 2017 - 1:23 'de eklendi ve 227 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları için açıklama yaptı. Buna göre; İçişleri Bakanlığı 1500’ün üzerinde memur alımı gerçekleştirecek. İçişleri Bakanlığı memur alımı 2017 sonuçları haberimizde öğrenebilirsiniz. İşte İçişleri Bakanlığı sonuçları;

Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere toplam bin 545 adet sözleşmeli ‘Büro Personeli’ pozisyonlarına personel alımına yönelik sözlü mülakata katılmaya hak kazananların listesi İçişleri Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Duyurun yanı sıra bakanlığın sitesinde bir de uyarıda bulunuldu. Söz konusu uyarıda, şu ifadelere yer verildi: “Giriş (Sözlü) Sınavına katılamaya hak kazanan adaylar 26-30 Mayıs 2017 tarihleri arasında başvuru belgelerini bulundukları Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerine imza karşılığı elden teslim edeceklerdir. Adaylar 27 Mayıs Cumartesi ve 28 Mayıs Pazar günlerinde de başvuru belgelerini İl Yazı İşleri Müdürlüklerine teslim edebileceklerdir. Adayların bilgisine sunulur”

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR

“Müracaatlar tamamlandıktan sonra adaylar; il tercihleri ve 2016 yılı KPSS (B) grubu lisans mezunları için KPSSP3 ve önlisans mezunları için KPSSP93 puan türü esas alınarak en yüksek puana sahip adaydan başlanarak puan sıralamasına tabi tutulacak olup, her il için puan türlerine göre ilan edilen pozisyon sayısının 4 katı kadar aday, Giriş(Sözlü) Sınavına katılmaya hak kazanacak. Personel Genel Müdürlüğünce; her il için puan türüne göre ayrı ayrı olmak üzere ilan edilen pozisyon sayısının 4 katı kadar sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait il bazlı listeler, bakanlığa bağlı olan www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinden ilan edilecek. Giriş (Sözlü) Sınavına çağırılacak adaylara ait listeler ile Giriş(Sözlü) sınav günü, saati ve yeri Bakanlığın www.icisleri.gov.tr internet adresinde ilan edilerek ayrıca duyurulacaktır. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan ilanlar tebligat hükmünde olup ilgili adaylara ayrıca yazı ile bildirimde bulunulmayacaktır”

PEKİ SÖZLÜ MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bu arada İçişleri Bakanlığı’nda yer alan bilgilerde mülakat ve zamanıyla ilgili olarak da şu ifadelere yer verildi: “İl gruplarına göre bölgesel sözlü sınav yerlerine ait Ek-2 sayılı tabloda, iller gruplandırılarak, her grup illerin hizalarında sözlü sınav yerleri belirtilmiştir. Adaylar İş Talep Formunda tercih ettikleri İl için Ek-2 sayılı tabloda, o ilin yer aldığı grubun hizasında gösterilen bölgesel sınav yerindeki ilde sınava katılacaklardır.

Sözlü sınavlar, bölgesel olarak 7 ilde 3 TEMMUZ 2017 tarihinde eş zamanlı olarak başlayacak olup sınavlar il gruplarına göre belirlenmiş sınav yerindeki bölgesel sınav komisyonlarınca yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınav yerleri, sınav tarihleri ve ilgili diğer bilgiler 8 HAZİRAN 2017 tarihinde Bakanlığın www.icisleri.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri Bölgesel Sınav Komisyonunun bulunduğu sınav yerinde hazır bulunmaları ve yanlarında onaylı kimlik belgelerinden(Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak olup bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır”

SÖZLÜ SINAVLARA HAK KAZANANLARIN LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER