SON DAKİKA

BIST100
101.892
0,00%
DOLAR
4,5948
0,42%
EURO
5,3881
0,67%
ALTIN
190,58
-1,71%

Meral Akşener İYİ Parti’yi Kurdu

Günlerdir beklenen haber bugün Meral Akşener ve ekibi tarafından kamuoyuna duyuruldu. Meral Akşener İYİ Partiyi resmen kurdu.

Meral Akşener İYİ Parti’yi Kurdu
Bu haber 25 Ekim 2017 - 17:39 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Günlerdir beklenen haber bugün Meral Akşener ve ekibi tarafından kamuoyuna duyuruldu. Meral Akşener İYİ Partiyi resmen kurdu.

Bugün sabah saatlerinde ‘İyi Parti’ nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’nın ilgili birimine teslim eden Akşener, ‘Türkiye İyi Olacak’ sloganı ile Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde partisinin açılış konuşmasını yaptı. Yapılan oylama sonucunda Meral Akşener, İyi Parti’nin genel başkanı oldu.

Meral Akşener konuşmasından bazı başlıklar şu şekilde:

* Aranızda olmaktan duyduğum onuru söylemek istiyorum. Allah’ım sana şükürler olsun. Türkiye’nin kurtuluşunda, kuruluşunda, yükselişinde Ankara’dan başlayarak yürüyen büyük milletim… Türkiye’nin her yerinden işini, evini ,ailesini bırakıp yollara düşen mesele Türkiye ise Türk milleti ise çıkarız, yürürüz geliriz diyen kahraman dava arkadaşlarım…
* Evet siz kahramansınız. Tam 21 aydır mücadele ediyorsunuz. Siz iradelisiniz, inançlısınız, imanlısınız. İnançlı insanlara, haklı insanlara Allah yardım eder. Biliyorum ki bizlere de yardım edecek inşallah.
* Büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları bu toprakların ikinci defa vatan kılınmasında milli iradeyi esas almışlar, savaşı bile Millet Meclisi ile yönetmişlerdir.
* 12 Eylül 1980’de siyasetin bir kere daha askıya alınmasına şahit olduk. Milletimiz demokratik olgunluğundan taviz vermeden yapılan tasarımları çöpe atmış yeni bir siyasal döneme Türkiye’nin yolunu aydınlatmıştır.
* 2007’den itibaren işlevsiz bir muhalefet ve demokratik olmaktan çıkmış bir siyasi yapı mevcuttur. Devletteki yapı ise 2007 cumhurbaşkanlığı seçimi ile gevşemiştir.
* Türkiye ve millet yorgundur. Devlet yıpranmıştır. Kamu düzeni çözülmektedir. Siyasal iklimin değişmesi dışında hiçbir çıkar yol kalmamıştır. O çıkar yol biziz, sizsiniz. O çıkar yol 80 milyon Türk milletidir.
* Milletimiz demokratik siyasetten sapmadan Türkiye’nin önünü açmaya karar vermiştir. Milletimiz yeni bir iktidar ile yoluna devam etme niyetini açıkça beyan etmektedir.
* Umutlarımız hayallerimiz var. Gücümüz var. Adil bir Türkiye istiyoruz. Özgür bir toplum istiyoruz. Hakkımız var. Yeni bir siyasal hareketle Türkiye kucaklaşmasını başlatıyoruz. Allah hayırlı eylesin.
* İyi; adalettir, kararlılıktır, umuttur, gelecektir, bilgidir, zenginliktir, cesarettir. O da burada var. İyi; medeniyet demektir ve bu yolun taşlarını sadece cesurlar döşer.
Türkiye coğrafyasıyla kucaklaşıp Avrasya olacak. Dünya ile kucaklaşacak… ‘İyi Parti’ ile güçleneceğiz mutlu bir Türkiye olacağız.

Partinin Logosu Güneş
İyi Parti’nin logosu 8 oktan oluşan güneş. 8 okun anlamı ise, umut, adalet, cesaret, kararlılık, bilgi, medeniyet ve zenginlik olarak belirtilmiş. Partinin işareti, ayyıldızlı kına yakılmış el olarak belirlendi. Akşener anayasa değişikliğine hayır kampanyasında, Türkiye turu yaparken, elinin içine ayyıldızla kına yakmıştı.

İYİ Parti’nin Anlamı Belli Oldu
İYİ Parti’nin anlamı da belli oldu. Partililerden edinilen bilgiye göre, İYİ, Oğuzların en önemli kollarından biri olan Kayı Boyu’nu simgeliyor. Partinin açılımı ise ‘İnsanlık, Yenilik, İyilik’ olarak belirlenmiş.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER