SON DAKİKA

BIST100
96.510
0,06%
DOLAR
5,6567
0,07%
EURO
6,5140
0,25%
ALTIN
222,59
-0,17%

Mersin Şehir Hastanesi kapılarını açıyor

Mersin Şehir hastanesi 6 Şubat'ta hasta kabulüne başlayacak. Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım yapacak.

Mersin Şehir Hastanesi kapılarını açıyor
Bu haber 01 Şubat 2017 - 18:12 'de eklendi ve 459 kez görüntülendi.

Mersin Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım tarafından yapılacak açılış töreni ile hizmete girecek. Mersin Şehir Hastanesi 6 Şubat’tan itibaren hasta kabulüne başlayacak.

Mersin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Memnune Çamsarı, Mersin Şehir Hastanesinin açılması için titizlikle çalıştıklarını ve hasta kabul aşamasına geldiklerini belirtti. Açılışta ve sonrasında herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için çaba harcadıklarını söyleyen Çamsarı, “Şehir hastanemiz artık kabul aşamasına geldi. Hastanede son kontrolleri yaptık ve hizmete hazır hale getirdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından 3 Şubat Cuma günü açılışı yapılacak. Hastane 6 Şubat Pazartesi gününden itibaren hasta kabulüne başlayacak, Mersin Devlet Hastanemiz de pazartesi gününe kadar hizmet verecek. Şehir hastanemizdeki çalışmalarımızı büyük bir titizlikle yaptık ve hastaneyi vatandaşlarımızın hizmetine hazır hale getirdik. En küçük prizden son teknoloji cihazın çalışmasına kadar kontroller yaptık” dedi.

Çamsarı, hastanedeki sağlık hizmetinin kamu garantisinde olduğunu anımsatarak “Kamu ve özel işbirliğinde sağlık hizmeti tamamen kamunun garantisinde. Vatandaşlarımız daha önceki kamu hastanelerinde hangi hizmeti ne şartta alıyorlarsa şehir hastanemizde de alacaklar. Bu kamunun bir sağlık hizmetidir. Bin 253 yatak kapasitesine sahip hastanemizde Mersinlilerin talep durumuna göre yeni alanlar ve uzman kadrolar oluşturabiliriz.” ifadesini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER