SON DAKİKA

BIST100
96.017
0,63%
DOLAR
5,3655
0,58%
EURO
6,1244
0,69%
ALTIN
223,23
0,62%

Mevlüt Çavuşoğlu, Kerry ile görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kerry ile telefonda görüştü. Çavuşoğlu ayrıca Rusya ile birlikte yapılan değerlendirmede Rus Elçi’ye yapılan saldırının arkasında FETÖ’nün olduğunun üzerinde durulduğunu belirtti

Mevlüt Çavuşoğlu, Kerry ile görüştü
Bu haber 20 Aralık 2016 - 22:30 'de eklendi ve 292 kez görüntülendi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’e, Büyükelçi Andrey Karlov, cinayetinin ardında FETÖ’nün olduğunu iletti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefonda görüştü. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, John Kerry’e, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik saldırı hakkında bilgi verirken saldırının arkasında FETÖ’nün olduğunu hem Türkiye’nin hem de Rusya’nın bildiğini ilettiği kaydedildi.

Görüşmenin ABD tarafının talep ettiği diplomatik kaynaklar tarafından aktarılırken John Kerry, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un silahlı saldırı sonucu öldürülmesi nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını açıkladı. Kerry, Çavuşoğlu ile görüşemeden sonra Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirtildi.

John Kerry’in bu grüşemede Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’a başsağlığı dileyeceği bildirildi.

Mevlüt Çavuşoğlu, Kerry ile görüşmesinde, dün yaşanan elim olaydan Türkiye’nin de büyük üzüntü duyduğunu ve Lavrov ile merhum Büyükelçi Karlov’un cenazesinin Moskova’ya varışını beklemekte olduğunu ifade etti.

Bakan Çavuşoğlu, görüşmede ayrıca saldırının arkasında 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan FETÖ olduğunu hem Türkiye’nin hem de Rusya’nın bildiğini Kerry’e anlattı. Çavuşoğlu, Kerry’e saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş hakkında da bilgi paylaşımında bulundu.

Görüşmede daha sonra, Moskova’da gerçekleştirilen Suriye konulu üçlü toplantı gündeme geldi ve Çavuşoğlu toplantı sonunda yapılan ortak açıklamanın toplantıda ele alınan temel hususları yansıtmakta olduğunu ifade etti.

Kerry’nin sorusu üzerine Çavuşoğlu Kıbrıs bağlamındaki son gelişmeler hakkında da muhatabına bilgi verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER