SON DAKİKA

BIST100
116.534
0,56%
DOLAR
3,7736
0,41%
EURO
4,6592
-0,12%
ALTIN
162,54
-0,15%

MHP’de Atila Kaya istifa etti

MHP’de Atila Kaya istifa etti
Bu haber 04 Ocak 2017 - 15:17 'de eklendi ve 424 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde istifa şoku yaşanıyor. MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, partideki Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

BAHÇELİ İLE TERS DÜŞTÜ

Kaya, görevinden istifasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Kaya açıklamasında “Ülkemizin gündemine neden ve nasıl girdiği ile amacının ne olduğu halen belirsizliğini korumakta ve tartışılmakta olan, kabul edilmesi halinde hükümet sistemini değiştirecek Anayasa değişikliği teklifi, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tercihini ilan etmesinin ardından çalışma arkadaşlarından farklı tercihlerde bulunacak olanların da bu tercihlerini açıklamalarını ahlaki bir gereklilik haline getirmiştir” ifadesini kullanan Kaya, şu görüşleri savundu:

GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

“Bütün hayatım uğrunda mücadeleyle geçen ve ödediğim bedelleri göğsümde şeref madalyası olarak taşıdığım ülkücülüğe olan inancım ve Türk milliyetçiliği anlayışım, aklıma ve vicdanıma Anayasa değişikliği teklifine ‘Hayır’ dememi emrederken, iki yüzlü davranmaktan da men etmektedir. Bu şartların bir gereği olarak, halen yürütmekte olduğum MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ediyorum. İstifama, hiç kimse tarafından, kişisel tavrım olmasının ötesinde bir anlam yüklenmemelidir.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER