SON DAKİKA

BIST100
95.411
0,00%
DOLAR
5,3578
0,44%
EURO
6,1121
0,49%
ALTIN
222,45
0,27%

“Milletin canını yakanların canlarını yakacağız”

“Milletin canını yakanların canlarını yakacağız”
Bu haber 13 Aralık 2016 - 17:36 'de eklendi ve 252 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari’de gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Teröre destek veren kim varsa karşısında olduklarını belirten Bakan Soylu “Vatan toprağını bu eşkıyalardan temizleyeceğiz. Demokrasiden asla taviz vermeyeceğiz. Birileri kızacak yada kınayacak diye, mücadelemizde geri adım atmayız. Cumartesi günü gerçekleştirilen alçak saldırı sonrası programımızı değiştirmedik, hatta bu saldırı sonrası gelinebilecek en uygun yerin burası olduğunu düşündük. Bizim hükümet olarak terör karşısında duruşumuz nettir. Adı ne olursa olsun terör bir insalık suçudur. Teröre destek veren kim varsa karşısındayız.Kimsenin nifak tohumları ekmesine izin vermeyiz” dedi.

MİLLETİN CANINI YAKANLARIN CANLARINI YAKACAĞIZ

Bakan Soylu, vatandaşların artık tahammülünün kalmadığını söyleyerek “Biz de vatandaşın canlarını yakanların canını yakacağız.Bu mücadelenin en büyük gücü aziz milletimizdir. Bölücü terör örgütü PKK bir tükeniş içindedir. Yıllardır sürdürdükleri karanlık ilişkiler bu tükenişi engellemeyecek” dedi.

Soylu, ülke ekonomisinin, turizminin terör mağduru olduğunu, PKK’nın esasen bir tükeniş içinde olduğunu söyledi. Soylu “En büyük gelir kaynağı uyuşturucu ticaretinde darbe yemiş, örgüte katılım en düşük düzeye gerilemiştir. Bir tükeniş girdabı içine girmiştir. Ne Ortadoğu’daki karışıklık ne de girdikleri ilişkiler bu tükeniş girdabını geriye çevirmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu vatandaşlara çağrıda bulunarak “Devletin atacağı her adım halkın desteğine muhtaçtır. Bu bir topyekun mücadeledir. PKK sempatizanları, baskı yapanları polise ve jandarmaya ihbar edin. Bu irinden ülkeyi kurtaracağız. Örgütün tepesinde sefahat içinde yaşayan bu ölüm makinelerine bu yaptıklarının hesabını soracağız” dedi.

20 BİN YENİ KORUCU

20 bin yeni korucu alarak, 42 olan yaş ortalamasını 32’ye düşürmeyi hedeflediklerini belirtti.

İSTİHDAM ALANI AÇIYORUZ

Hükümetin ekonomi alanında yapacağı mücadeleden de bahseden Bakan Soylu “Terörden etkilenen illerle ilgili yepyeni bir kalkınma hamlesi yaşayacağız. En önemli talepleri iş. Burada fabrikaları yenileyeceğiz, devletimiz fabrikaları yapıyor, ekipmanları temin ediyoruz, çalışanların SGK ödemelerinin tamamını gerçekleştiriyoruz, istihdam alanı açıyoruz. Bizim görevimiz insanımızı işle, aşla, huzurla buluşturmaktır. Yeni bir kalkınma hamlesinin eşiğindeyiz” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER