SON DAKİKA

Moody’s den Türk Şirketleri için Açıklama: 2018 Zor Olacak

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türk şirketler için 2018 yılı görünümünün negatif yönde olduğunu bildirdi.

Moody’s den Türk Şirketleri için Açıklama: 2018 Zor Olacak
Bu haber 13 Aralık 2017 - 15:33 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türk şirketler için 2018 yılı görünümünün negatif yönde olduğunu bildirdi. Siyasi riskler ve yüksek kur oynaklığı nedeni ile Türk şirketler için 2018 yılı zor bir yıl olacak.

Moody’s Başkan Yardımcısı Rehan Akbar, “Politika yönü ve yapısal reformların uygulanma hızı konusunda sınırlı netlik, siyasi riskler ve yüksek kur oynaklığı Türk şirketleri için negatif 2018 görünümü ortaya koyuyor. Benzer şekilde, Güney Afrika’da da şirketler için görünüm negatif” şeklinde konuştu. Akbar, “Politika yönü ve yapısal ekonomik reformların uygulanma hızı ile siyasi riskler ve yüksek döviz volatilitesinin sınırlı netliği, 2018 yılındaki Türk şirketleri görünümünü yönlendiriyor.” dedi.

Diğer yandan Moody’s, Türkiye’deki şirket büyümeleri ile ilgili olarak, önümüzdeki yıl, yavaş olacağını ancak, not verilen şirketlerin çoğununn sağlıklı bilançolara, güçlü likiditeye ve zorlu ortamda iyi bir faaliyet geçmişine sahip olduklarına değindi.

İhracatçılar Büyüme Fırsatı Bulacak
İhracat odaklı imalat şirketlerinin Avrupa’dan artan taleple birlikte büyüme fırsatı görecekleri, ayrıca güvenlik durumundaki iyileşmenin turizm ve havacılık sektörlerini destekleyeceği bildirildi. Moody’s raporunda, iyileşen petrol fiyatları ve daralan bütçe açıkları ile devam eden kamu harcamalarının körfez ülkelerindeki şirketler için geleecek 12 ayda durağan görünümü destekleyeceği bilgisini verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
porno izle