SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8202
0,30%
EURO
5,6149
0,21%
ALTIN
189,25
0,01%

Nemo Primero, Antalya’da hizmete girdi

Turistik denizaltı 'Nemo Primero', Antalyada düzenlenen törenle hizmete girdi. Törene Antalya Valisi Münir Karaloğlu da katıldı.

Nemo Primero, Antalya’da hizmete girdi
Bu haber 11 Nisan 2017 - 15:10 'de eklendi ve 194 kez görüntülendi.

Turistik denizaltı ‘Nemo Primero’, Kaleiçi Yat Limanı’nda düzenlenen törenle hizmete girdi.

Kaleiçi Yat Limanı’nda gerçekleşen törene Antalya Valisi Münir Karaloğlu da katıldı. Vali Münir Karaloğlu yaptığı konuşmada, Antalya’nın Türk turizminin “amiral gemisi” olduğunu, kentin her zaman turizmde ilklerle bilindiğini dile getirdi.

ALTERNATİF ARAYIŞI

Vali Münir Karaloğlu, kitle turizminin yanında alternatifler aradıklarını söyledi. Alternatif turizm potansiyelinin mutlaka kullanılması gerektiğini belirten Vali Münir Karaloğlu, denizin altının daha cazip olduğunu kaydederek, sivil turistik denizaltının Türk turizminin gelişmesi bakımından önemli olduğunu vurguladı.

FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILACAK

Antalya’nın 650 kilometrelik sahilinde önemli koyları ve batıkları olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu, “Herkesin ilgisini çekebilecek noktalarımız var. Son bir senedir Antalya Deniz Ticaret Odasıyla su altı fotoğrafçısı Tahsin Ceylan’a bir çalışma yaptırıyoruz. Çalışma tamamlandı. Su altı varlıklarımız olarak ne varsa fotoğraf çekimleri tamamlandı. Deniz Ticaret Odası kitabı basım aşamasına getirdi. Yakın bir zamanda hem kitabın lansmanını yapacağız hem de fotoğraf sergisi açacağız” ifadelerini kullandı.

TURİZM GELİŞSİN İSTİYORUZ

Savunma Bakanlığı’ndan Türk Silahlı Kuvvetler’e ait kullanılmayan bir tank da istediklerini anlatan Karaloğlu, isteklerine olumlu yanıt aldıklarını söylerek, “Şimdi bir tankımız var, Konya’da bizi bekliyor. Tankı Konya’dan getireceğiz, Kaş bölgesinde bir noktaya onu batıracağız ki insanlar su altına insinler, orada onunla haşır neşir olsunlar, fotoğraf çektirsinler. Denizin altını ilginç hale getirmeye çalışıyoruz. Daha çok insan Antalya’ya gelsin. Denizin altından da istifade edelim, turizmimiz gelişsin istiyoruz” diye konuştu.

İLK DALIŞ GERÇEKLEŞTİ

Vali Karaloğlu’nun açıklamasının ardından Nemo Primero ile ilk dalış gerçekleşti. Turistik denizaltıyla ilk resmi dalışı Antalya Kaleiçi açıklarında bulunan 35 metre derinliğindeki St. Didier Batığı’na yapıldı.

GÜNDE 4 DALIŞ YAPILACAK

Bu arada 48 kişilik kapasitesi, 20 metre uzunluğa, 4 metre genişliğe sahip deniz altı, her gün, Kaleiçi ve Sıçan Adası açıklarında belirlenen rotalarda ilk etapta günde dört dalış gerçekleştirecek, talep olması halinde ise bu sayı 8’e kadar çıkacak. Ücretler ise kişi başı 200 TL olarak belirlendi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER