SON DAKİKA

BIST100
93.268
0,60%
DOLAR
5,4729
-0,12%
EURO
6,1844
-0,05%
ALTIN
210,75
-0,46%

Nivo İstanbul yatırım 200 milyon Dolar’ı bulacak

Nivo İstanbul yatırım 200 milyon Dolar’ı bulacak
Bu haber 14 Ekim 2016 - 14:44 'de eklendi ve 429 kez görüntülendi.

İstanbul Basın Ekspres’te 42 bin metrekarelik alana inşa edilen Nivos İstanbul’un relansmanı gerçekleştirildi. Cathay Group ve Neba AŞ ortaklığı ile yapılan projenin bütçesinin ise 200 milyon Dolar’ı bulacağı bildirildi.

Uluslararası ortaklıklarla yatırım odaklı gayrimenkul projeleri geliştiren Cathay Group, Basın Ekspres’teki satış ofisinde kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirmeye başladığı Nivo İstanbul’la ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaştı.

Nivo İstanbu
l hakkında bilgi veren Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, projenin 25 yıllık tecrübenin yanı sıra Türkiye’nin yarınlarına, istikrarına duydukları güvenin bir ürünü olduğunun altını çizdi.

Özellikle son dönemde hükümet tarafından sektörü daha da canlandırmaya yönelik önemli adımlar atıldığını vurgulayan Başkan Mahmut Alper Tuğsuz, “Cathay Group olarak sektörümüzü canlandırmaya yönelik bu tür teşviklerin devam edeceğini ümit ediyoruz. Ve alınan bu kararlar sayesinde gayrimenkul sektöründe son çeyrekte yeni bir ivme yakalanacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşümün merkezi haline gelen Basın Ekspres’te her metrekarenin değerinin her geçen gün yükseldiğini vurgulayan Mahmut Alper Tuğsuz, “Hem semt sakinlerine hem de mülk sahiplerine yepyeni ve konforlu bir yaşam sunacak, yatırımcılarımıza da aldıkları kararın doğruluğunu kanıtlayacağız” diye konuştu.

mahmut-alper-tugsuzMEHMET YILMAZ: YÜZDE 38 PRİM YAPACAĞINA İNANIYORUZ

Proje bütçesinin arsa da dahil olmak üzere 200 milyon dolar bulduğunu belirten Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz da, Nivo İstanbul’un 5 ay önce gerçekleştirdikeri lansmandan bu yana yüzde 12 prim yaptığını anlatarak, “18 – 20 aylık sürede yüzde 38 oranında prim yapacağına inandığımız Nivo İstanbul, Basın Ekspres aksındaki en önemli kavşağın tam üzerinde bulunuyor” dedi.mehmet-yilmaz

Mehmet Yılmaz, 2018 yılında teslimini planladıkları Nivo İstanbul projesinin kaba inşaatının yüzde 32 oranında tamamlandığını dile getirirken, toplam hasılatın 300 milyon Dolar’ı bulacağını ifade etti.

Çok cidid taleple karşılaştıklarını bu da projenin ne kadar doğru olduğunu kendilerine gösterdiğini aktaran Mehme Yılmaz, Nivo İstanbul’un Basın Ekspres aksındaki en önemli kavşağın tam üzerinde bulunduğunu hatırlatarak, yapımı devam eden metronun da projenin değerine değer katacağını belirtti.

gorsel-05

Sene içinde ülke içinde yaşanan olumsuzluklar sebebiyle de yabancılara yüzde 6-7’lik bir satış oranı öngördüklerini kaydeden Yılmaz, “Yabancılara satış şu an yüzde 10 civarında, bu hedeflediğimizin üzerinde” değerlendirmesinde bulundu.

 

TAREK ELKASABİ: TÜRKİYE, BÖLGENİN GÜÇLÜ VE LİDER ÜLKESİ

Nivo İstanbul projesinin ortaklarından ve yüzde yüz Suudi Arabistan sermayeli bir yatırım şirketi Neba AŞ’de Yönetim Kurulu Başkanı Tarek Elkasabi de Türkiye’nin bölgenin güçlü ve lider ülkesi olduğunu söyledi. Türkiye’ye inançlarının tam olduğunu yatırımlarının süreceğini belirten Tarek Elkasabi, “Her şeye rağmen Türkiye’nin ekonomik kurumları ve ekonomi yönetiminin güçlü ve sağlam olduğunu gördük. İstanbul, büyük bir süratle ilerleyen kentsel dönüşümle, yeni gayrimenkul yatırımlarıyla daha da güzelleşecek” ifadelerini kullandı.

NİVO İSTANBUL

42 dönümlük arazi üzerinde yükselen Nivo İstanbul’da, 6 blok bin 418 bağımsız ünite yer alacak. Toplam inşaat alanı 200 bin metre kareyi bulacak projede 1 bloğu ‘serviced apartments’, 3 bloğu home-ofis ve 2 bloğu ise konut olacak. Semte açık, trafik ve yaya giriş çıkışına açık alışveriş caddesi yer alacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER