SON DAKİKA

BIST100
93.506
0,86%
DOLAR
5,4717
-0,14%
EURO
6,1717
-0,25%
ALTIN
210,90
-0,39%

Numan Kurtulmuş: 15 Temmuz akşamı yaşadığımız ihanettir

Numan Kurtulmuş: 15 Temmuz akşamı yaşadığımız ihanettir
Bu haber 21 Ekim 2016 - 11:41 'de eklendi ve 339 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin 15 Temmuz’da Anadolu topraklarının gördüğü en önemli ihanet hareketlerinden birisiyle karşı karşıya kaldığını belirtirken, birilerinin de güçlü bir Türkiye’nin varlığını hazmedemediğini söyledi.

Burdur’da Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ülkenin zor bir süreç geçirdiğini dile getiren Numan Kurtulmuş, “Türkiye 15 Temmuz’da Anadolu topraklarının gördüğü, en önemli ihanet hareketlerinden birisiyle karşı karşıya kaldı. Hatta bu topraklarda yaşadığımız en feci ihanet, 15 Temmuz akşamı yaşadığımız ihanettir” ifadelerini kullandı.

Hainlerden hesap sorulacağının altını çizen Numan Kurtulmuş, “Burunlarından fitil fitil getireceğiz inşallah. 15 Temmuz akşamı yaşananlar, ortaya çıkan tablo, bizlerin, bu salonlarda bulunanların hepsinin omuzlarına ilave yükler yüklemiştir. Her birimiz o akşamki o destansı mücadelenin ruhunu hem yaşamak hem yaşatmak mecburiyetindeyiz.” diye konuştu.

Memlekette bir daha hain, aşağılık tertiplerin ortaya çıkmaması için 15 Temmuz’dan önce bir çalışılıyorsa 15 Temmuz’dan sonra 100 çalışmak, bin çalışmak gerektiğini belirten Kurtulmuş, “Bir daha bu milletin önünü kesmeye çalışacak eşkıya çeteleri hiçbir şekilde hayat bulmasınlar diye siyasette çok güçlü olmak mecburiyetindeyiz. Toplumsal hayatta çok güçlü olmak mecburiyetindeyiz, halkla olan irtibatımızı, ilişkimizi giderek çok daha fazla kuvvetlendirmek mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin güçlü olmasının Türkiye’nin güçlü olması demek olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “AK Parti’nin kaderi ile Türkiye’nin kaderi özdeşleşmiştir” dedi.

Sadece 15 Temmuz değil ondan sonraki bütün gelişmelerin, birilerinin güçlü bir Türkiye’nin varlığını hazmedemediğini kaydeden Kurtulmuş, “Biz de güçlü olacağız. Türkiye bugünkü seviyesinin kat kat üstüne çıkabilecek bir imkana sahiptir. Zengin bir vatan toprağı üzerinde oturuyoruz” ifadelerini kullandı.

‘FETÖ denilen bu eşkıya çetesi tek başına kendilerinden menkul bir şekilde ortaya çıkmış değillerdir’ şeklinde konuşan Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı: “İnanın ki rahmetli Menderes’in idam sehpasında ipini çeken iradeyle 15 Temmuz akşamında sokaklara, tanklara çıkarak halkın üzerinden geçen irade aynı iradedir. Sağ sol kavgasıyla Türkiye’nin önünü kesmeye çalışan iradeyle Güneydoğu Anadolu’da, Doğu Anadolu’da sokaklara, caddelere hendekler kazarak, Türkiye’yi o hendeklerle meşgul etmek isteyen irade aynı iradedir”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER