SON DAKİKA

BIST100
92.709
0,00%
DOLAR
5,4855
0,11%
EURO
6,2035
0,26%
ALTIN
211,72
0,20%

Numan Kurtulmuş: Bu kararı aldıran faşist çevreler…

Avrupa Konseyi Parlementer Meclisi'nin (AKPM) Türkiye'nin denetim altına alınmasına yönelik kararına Başbakan Numan Kurtulmuş tepki gösterdi.

Numan Kurtulmuş: Bu kararı aldıran faşist çevreler…
Bu haber 25 Nisan 2017 - 16:59 'de eklendi ve 150 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AKPM’nin Türkiye kararını sert bir dille eleştirdi.

Avrupa Konseyi Parlementer Meclisi’nin (AKPM) Türkiye’nin denetim altına alınmasına yönelik kararına Başbakan Numan Kurtulmuş tepki gösterdi.

Numan Kurtulmuş, “Bu, maalesef adım adım gelişen ırkçı, faşist, Türk karşıtı, İslam karşıtı, Türkiye karşıtı bir kampanyanın sonucu olarak görülüyor” şeklinde konuştu.

AKPM’nin bu kararını bir şekilde telafi edecek adımlar atmasını ümit ettiğini belirten Numan Kurtulmuş, “Avrupa’nın kendi kurucu değerleriyle ortak bir Avrupa evi, çok kültürlü bir yapı, yabancıya müsamaha gösteren, yabancıyı ötekileştirmeyen, farklı dinleri, farklı kültürleri aynı pota altında eritebilen bir Avrupa idealine dönmelerinin kendi gelecekleri lehine olduğunu düşünüyorum. Evet, bugün bu kararı aldıran faşist çevreler, Türkiye ve İslam karşıtı çevreler sevinmiş olabilir ama esas üzülmesi gereken, Avrupa’nın geleceğini düşünen Avrupa’nın mutedil siyasetçileri olmalıdır diye düşünüyorum. İnşallah bu yanlıştan en kısa süre içerisinde dönerler” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER