SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Numan Kurtulmuş: Kışanak’a gözlatı terörle mücadele kapsamında

Numan Kurtulmuş: Kışanak’a gözlatı terörle mücadele kapsamında
Bu haber 26 Ekim 2016 - 13:19 'de eklendi ve 246 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Gülten Kışanak’ın gözaltına alınmasını değerlendirdi. Kurtulmuş, Kışanak’ın gözaltı kararının terörle mücadele kapsamında atıldığını söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak ve DBP’li Meclis Üyesi Fırat Anlı’nın gözaltına alınması ve Avrupa Birliği’nden gelen yorumları değerlendirdi.

s-0c5cc2bafb04ac335dbb01aeaa00e2829b03bf2c

Diyarbakır Başsavcılığı’nın başlattığı bir soruşturma olduğunu hatırlatan Kurtulmuş, soruşturma kapsamında çok sayıda delillerle bu belediyenin imkanlarının terör örgütü emrine tahsis edildiği iddiaları olduğunu dile getirdi.

Kurtulmuş, “Devam eden süreç olduğu için iddia diyorum. Devam etmekte olan mahkeme süreci vardır. Avrupalı dostlarımıza şuna söyleriz. Eğer herhangi bir şekilde Avrupa başkentinin ya da Avrupa’nın büyük şehirlerinden birinin belediye başkanı, varsayalım ki herhangi bir terör örgütüyle işbirliği halinde olduğu suçlaması olsaydı bu suçlama karşısında nasıl hareket edeceklerse şimdi de aynı şekilde hareket etsinler. Araştırsınlar, öğrensinler, biraz da beklesinler” şeklinde konuştu.

Gözaltı kararıyla ilgili devam eden bir mahkeme süreci olduğunun altını çizen Kurtulmuş, “Bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkacak. Türkiye’nin terörle mücadelesi kapsamında atılmış adımlardan biridir. Biz de mahkemenin atacağı adımları bekliyor ve izliyoruz. Bizim de siyaset olarak söyleyeceğimiz bir şey yok. Ümit ederiz ki savcılığın iddiaları doğru değildir. Büyükşehir belediyesinin terör örgütüyle irtibatının ortaya çıkmamasını temenni ederiz. Diyarbakır gibi büyük bir şehrimizin belediyesinin terör örgütüyle iltisaklı, irtibatlı olması herhalde bizim de hoşumuza giden bir şey değildir. Soruşturmanın sonucunu bekleyelim” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA FAİZ CEVABI

Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün yapmış olduğu faiz açıklamasıyla ilgili de konuşan Numan Kurtulmuş, “Burada bir ironi var. Bir ironi yapmaya çalışıyor Sayın Kılıçdaroğlu ama yanlış bir şey söylüyor” dedi.

CUMHURIYET HALK PARTISI GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU TBMM CHP GRUP TOPLANTISINDA KONUSTU FOTOGRAF: ZIYA KOSEOGLU/CHP GENEL MERKEZI

CUMHURIYET HALK PARTISI GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU TBMM CHP GRUP TOPLANTISINDA KONUSTU FOTOGRAF: ZIYA KOSEOGLU/CHP GENEL MERKEZI

Kurtulmuş, söylenenlerle ilgili arşivi karıştırdıklarını belirterek, “Arşivi karıştırınca da CHP’nin büyük bir paradoks içerisinde olduğunu görüyoruz. Büyük bir çelişki içerisinde olduğunu görüyoruz. ‘Faizi düşürün’ anlamında ortaya çıkan görüşlerimizi, ‘Niye siz Merkez Bankasına müdahale ediyorsunuz’ diye söyleyenlerin şimdi getirin yasayla faizi belirleyin’ demesi büyük bir çelişkidir” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER